A2 Zapad: Stoja uvjerljiva u pulskom derbiju

U nepotpunom 15. kolu A2 lige Zapad slavili su svi favoriti. Susret između Kraljevice i Zameta na rasporedu je sutra, a Crikvenica ugošćuje Šanac u četvrtak.

Stoja je u gradskom derbiju slavila protiv Pule 1981 86:52 s čim su se revanširali za poraz iz prvog dijela prvenstva i preuzeli treću poziciju na tablici.

Prvenstveno zbog dobre obrane, domaći su igrači već na kraju prve četvrtine imali duplo više koševa od gostiju – 22:11. U drugoj podjednaka igra u kojoj gostujući sastav iskorištava nizak broj ubačaja da se približi, no ukupni zaostatak su smanjili samo za jedan koš odnosno na -10.

U drugo poluvrijeme Pula 1981 bolje ulazi, postiže pet uzastopnih koševa i prepolavlja zaostatak. Međutim, kratki pad igre igrači Stoje nadoknađuju uraganskim nastavkom četvrtine u kojem rade seriju 29:11 i odlaze na nedostižnih +23 krajem treće četvrtine.

Sandro Kordiš (23p) i Dalibor Mezulić (21p) bili su najbolji u redovima Stoje, dok su sa druge strane najraspoloženiji bili Dino Rakić s 15 koševa te Semil Sijamhodžić i Vanja Perdija sa po 11.

Škrljevo je, iako bez prvog strijelca Josipa Surine, uvjerljivo slavilo na gostovanju kod posljednjeplasiranog Rovinja 43:89.

Već su u prvoj četvrtini gosti iz Škrljeva pokazali razliku u kvaliteti pa su predvođeni s Kraljićevih 11 poena četvrtinu završili s velikih +18. U drugoj četvrtini ista priča. Agresivna obrana, dobar skok te brza tranzicija odveli su goste na +27 i miran predah.

Do kraja utakmice domaćin se ne uspijeva približiti gostu koji u zadnjoj četvrtini povećava razliku na velikih +46.

Velika razlika omogućila je obojici trenera da priliku daju svim igračima, pa se tako cijela momčad Škrljeva upisala u listu strijelaca. Najviše je zabio Krešimir Kozlevčar (16p), Nereo Gržinić je pridodao svojih 15, a Antonio Kraljić je utakmicu završio sa 14 poena. Kod domaćina nitko nije završio utakmicu s dvoznamenkastim brojem koševa, a najviše je zabio Ivan Banko (9p).

Kastav se također lako obračunao s ekipom sa začelja tablice. Labin je poražen na domaćem terenu 51:105. Goste su predvodili Josip Barnjak sa 27 i Ivandić sa 19 koševa, a u redovima Labina najraspoloženiji je bio Saša Gligorović sa 18 poena.

Najzanimljivije je bilo na susretu između KK Ghia Staff i KK Jadranka gdje je Jadranka nakon bolje završnice slavila s tijesnih 71:73.

Jadranku je predvodio Stojnić sa 22 ubačaja, Antonio Tariba je pridodao svojih 16, a Želimir Kovačević i Marin Žeželj po 12. Za domaće je Tedi Daus zabio 23 koša, Vanja Miletić je ubacio 16, Krnjus 11 i Daren Mlekuš 10.