Studentska: FSB uvjerljivo protiv KF-a

Nakon 4. kola studentske lige ostale su samo 3 ekipe koje imaju savršeni omjer 4:0.

Utakmica koju su mnogi smatrali sigurnom pobjedom FSB-a, pa čak i sami igrači je skoro koštala glave ekipu FSB. Zbog podcjenjivanja ekipe KBF-a su došli u oslabljenom sastavu te su se mučili sa šutom koji je bio mizeran. Nakon poluvremena FSB se čak našao u zaostatku, ali u 3. četvrtini su ubrzali tempo te sa par lijepih akcija napravili seriju 12:3 koja je prelomila utakmicu. FSB se nalazi na prvom mjestu D grupe i iduće kolo igra protiv ekipe KIF-a.

Utakmica između KIF-a i MF-a je odgođena te će se odigrati naknadno.

U utakmici sa efikasnim napadom i velikim brojem poena ekipa EF 2 je pobijedila ekipu FF-a 67:52 i sa ovom pobjedom, odnosno porazom FF-a su povećali šanse kolegama iz ekipe EF 1 za prolazak u iduću fazu natjecanja. Ekipa EF 1 je svoju utakmicu protiv FPZ-a već u prvoj četvrtini koja je iznosila 17:0, kasnije su samo nadodavali koš razliku.

Ekipa VERN-a nastavlja dominirati u B grupi, ovaj put je pala ekipa FPRZ-a. Sa prvom četvrtinom od 14:5 su pokazali kako će ih teško netko pobijediti u skupini. FER je pobijedio GRAF sa 47:8 i vidljivo je kako će susret između FER-a i FPRZ-a odlučivati tko će osim ekipe VERN-a proći u drugu fazu natjecanja.

Ljepotica kola pripada susretu PMF-a i AGF-a. Utakmica koju su krasili šutevi sa velik postotkom ubačaja, dobre obrane i puno tranzicijske igre. Od samog starta je bilo napeto i u zadnju četvrtinu je ekipa AGF-a ušla sa 3 poena prednosti, ali PMF jednostavno nije mogao preokrenuti susret u svoju ruku. S ovom pobjedom AGF je praktički osigurao prvo mjesto u grupi C te će ići na drugoplasiranog iz grupe D.

4. kolo, rezultati:

09.00 PF:LIB 37:58 (8:16, 6:12, 12:15, 11:15)
10.00 VERN:FPRZ 52:35 (14:5, 15:12, 12:9, 11:9)
10.00 TTF:GF 34:49 (11:15, 6:10, 8:10, 9:14)
11.00 TVZ:SF 48:35 (10:4, 14:6, 15:14, 9:11)
11.00 AGF:PMF 47:38 (10:9, 15:13, 9:9, 13:7)
12.00 EF 1:FPZ 64:23 (17:0, 24:7, 10:8, 13:8)
13.00 EF 2:FF 67:52 (16:13, 17:7, 16:18, 18:14)
14.00 AF:FKIT 18:34 (4:8, 2:5, 4:10, 8:11)
15.00 FSB:KBF 33:26 (8:7, 6:9, 12:3, 7:7)
16.00 GRAF:FER 8:47 (4:10, 0:14, 2:9, 2:14)
17.00 ZŠEM:ŠUF 36:22 (6:2, 14:9, 8:7, 8:4)
18.00 GEF:HS 35:25 (8:6, 3:1, 10:8, 14:10)
19.00 ERF:PBF 18:71 (4:16, 5:24, 3:15, 6:16)
MF:KF odgođeno

Ovu nedjelju odigrano i 5. kolo

U ključnom susretu u grupi D su igrali FSB i KF, okršaj neporaženih. Za razliku od ostalih utakmica, ovu je ekipa FSB-a započela odmah u višoj brzini i u prvo četvrtini već praktički riješili pitanje pobjednika sa 14:6, u drugoj četvrtini koju su pobijedili sa 12:1 su samo potvrdili izvrsno poluvrijeme. FSB se malo opustio u drugom poluvremenu pa je ekipa KF-a izgubila sa samo 16 poena razlike. FSB pobijedom u nedjelju može osigurati prolaz u četvrtfinale. Drugi ključni susret u grupi D, između MF-a i LIB-a je otišao u stranu MF-a koji su pobijedili sa 43:32.

U grupi A je skoro sigurno da prolaze dalje oba dvije ekipe EF-a. EF 2 je uvjerljivo pobijedio FPZ sa 43 poena razlike, a EF 1 pobijedila 51:39 GF. EF 1 ima još 2 relativno lagane utakmice, protiv SF-a i TTF-a u kojima mogu potvrditi svoj plasman u četvrtfinale. U grupi A smo također vidjeli utakmicu koja se morala riješiti u produžecima, TTF je slavio sa 47:46 protiv SF-a.

U grupi B je odgođen susret RGNF-a i VERN-a koji bi sigurno završio u korist zasad uvjerljive ekipe VERN-a. FPRZ je pobijedom 52:25 nad AF-om je trenutno u borbi sa FER-om sa drugo mjesto. Njihov međusobni susret će biti tek iduće nedjelje, u posljednjem kolu.
U grupi C nije bilo iznenađenja ovo kolo, ali već iduće se susreću PMF i PBF. Pobijednik iz ovog susreta će biti drugi u svojoj skupini, odmah iza AGF-a.