Sunsi srušili i Sixerse, odličan nastup Šarića!

Nova utakmica, nova pobjeda Phoenix Sunsa, sedma zaredom. Momčad Darija Šarića apsolutni je hit nastavka NBA lige u Orlandu, noćas su slavili protiv Philadelphia 76ersa rezultatom 130:117.

Zaista će biti nevjerojatna šteta ukoliko Sunsi u ovakvoj formi ne dohvate doigravanje. Dvoboj protiv Sixersa započeo je u izjednačenom tonu, a takvo je bilo i cijelo prvo poluvrijeme. Ipak, u zadnjim minutama prvog dijela dvoboja, Devin Booker je u nekoliko minuta ubacio 9 poena, što je donijelo prednost od +5 momčadi iz Arizone na velikom odmoru.

Nastavak susreta donosi igru koš za koš, bez većih rezultatskih odmicanja. Ipak, na otvaranju posljednje četvrtine dvoboja, tricama Šarića i Bookera, Sunsi konačno dolaze do dvocifrene prednosti. Bio je to ključan moment dvoboja, trenutak u kojem je stvorena prednost koju je Phoenix suvereno držao do kraja susreta. Na kraju je rezultat bio 130:117.

Još jednu utakmicu s 30+ poena odigrao je Devin Booker. Ubacio je 35 poena uz šut iz igre 11/24 te 9 skokova i 7 asistencija. Hrvatski reprezentativac, Dario Šarić, igra u nevjerojatnoj formi. U utakmici protiv svog bivšeg kluba, odnosno momčadi koju često zna između redaka nazvati “tihom patnjom”, Šiši je postigao 18 poena i ubilježio 9 skokova, a tome je pridodao 4 asistencije. Šut mu je bio 7/9 za 24 minute na parketu.

Najbolji pojedinac Sixersa bio je Alec Burks s ubačena 23 poena i 2 skoka.

Loša vijest za navijače Sunsa je ta što su Portland Trail Blazersi slavili u neizvjesnoj utakmici protiv Dallas Mavericksa te tako ostali na pola pobjede prednosti, dok ih veseliti može poraz Memphis Grizzliesa u utakmici protiv Boston Celticsa, čime su došli na isti omjer.