Szolnoki dobio i Krku

Još jednu jako bitnu pobjedu ostvarili su košarkaši Szolnokia. Bili su bolji od Krke u jednoj neizvjesnoj utakmici do samog kraja. Završilo je rezultatom 72:69, a mađari su sada potpuno zakomplicirali situaciju na dnu ljestvice.

Gosti iz Novog Mesta puno su bolje odigrali u prvoj četvrtini i dobili je s 9 poena prednosti. Szolnoki je na krilima igrača utakmice, Martona Badera smanjio na -5 do kraja prvog poluvremena.

Treća četvrtina pripala je Krki rezultatom 13:17, a u posljednju četvrtinu ulaze s 9 poena prednosti. Tog trenutka izgledalo je kao da će Krka doći do pobjede, a Szolnoki je izgledao ispražnjeno nakon velike pobjede protiv Partizana samo par dana prije.

Domaći su košarkaši ipak smogli snage u posljednjoj četvrtini i preokrenuli rezultat te na kraju slavili s 3 poena prednosti.

Prvo ime susreta bio je ranije spomenuti Bader koji je zabio 22 poena, imao 7 skokova, a iznudio je čak 10 prekršaja. Kod Krke, Murič 15 poena, ali igrači s najvećom valorizacijom bili su naši, Jakov Vladović s 13 poena, 7 asistencija i 5 skokova i indexom 22, dok je Jure Lalić zabio 9 poena, skočio je 6 puta, imao 5 ukradenih lopti i 3 blokade uz valorizaciju 21.

Szolnoki se tako izjednačio po broju pobjeda sa Širokim, obje momčadi imaju po 4, ali Široki ima utakmicu manje koju igra sutra protiv Igokee na gostovanju.