Tabak: Sretan sam što smo pobijedili unatoč lošoj igri

Utakmica osmog kola Eurolige, koja se odigrala u četvrtak u Vitoriji, završila je i više nego dobro za domaću ekipu. U uzbudljivoj utakmici, Caja Laboral uspjela je po drugi put u sezoni pobijediti Emporio Armani, rezultatom 64:62.

Ova pobjeda Caje Laboral također je i prva na domaćem terenu ove sezone, a trener Žan Tabak zadovoljan je ishodom, iako smatra da je igra njegove momčadi mogla biti i puno bolja. “Zapravo smo vidjeli dvije utakmice u jednoj. Prvo i drugo poluvrijeme su bili potpuno različiti, pogotovo naša igra u obrani. Nakon poluvremena smo primili samo 20 koševa, a skupili smo i puno više skokova. Kao ekipa nismo baš najbolji u skokovima, ali zadnje utakmice smo pobijedili baš zahvaljujući tom segmentu. To je nešto na čemu još radimo. Nisu mi se svidjeli neki dijelovi u našoj igri, kao obrana 1 na 1 na pozicijama 2 i 3 te naša pick and roll obrana, iako smo i to poboljšali u drugom poluvremenu. Jako sam sretan, to nije upitno, zato što smo pobijedili ključnu utakmicu. Ali još više sam sretan zato što smo se uspjeli vratiti u utakmicu i pobijediti unatoč lošoj igri. To nam je dosta važno, budući da smo bili u situaciji u kojoj nam je bilo poprilično nisko samopouzdanje.”

U idućem kolu Caja Laboral gostovat će u Istanbulu kod Efesa, a Emporio Armani će ugostiti Žalgiris.