Tomić obilježio rekordnu večer pobjedom protiv Spahije

Barcelona je u sklopu 5. kola Eurolige na svom parketu slavila protiv izraelskog Maccabija rezultatom 74:58. Ante Tomić je odigrao vrlo dobru utakmicu, a uz to je ušao u povijest oborivši rekord kao igrač s najviše postignutih poena unutar reketa. Katalonci su stigli do treće pobjede, dok je momčad Nevena Spahije u mini-krizi sa samo jednom dobivenom utakmicom.

Euroliga, 5. kolo, 1. studenoga

Barcelona Lassa – Maccabi Fox 74:58

(Claver 14(7sk), Tomić 12(8sk) – Caloiaro 11)

Izraelci su bili ravnopravan protivnik tijekom prvih 20 minuta. Rapsodija Barcelone uslijedila je u trećoj četvrtini u kojoj je Spahijina momčad uspjela postići samo sedam poena. Katalonci su pobjegli na plus 19 pa su kroz četvrtu dionicu mirno utakmicu priveli kraju.

Apsolutna dominacija u skoku Barcelone se pokazala ključnom za pobjedu kojom je Barcelona privremeno zasjela na šesto mjesto s omjerom 3-2. Ponos Izraela se nalazi na 13. mjestu ljestvice s omjerom 1-4. Neven Spahija će morati pronaći rješenje jer se doigravanje, koje je temeljni cilj Maccabija, čini sve daljim.

Uz Antu Tomića, koji je bio blizu double-double učinka, dobru partiju odigrali su Victor Claver s 14 ubačaja i sedam skokova te Kyle Kuric s 13 poena. Angelo Caloiaro s 11 i Johnny O’Bryant s 10 poena su bili jedini dvoznamenkasti igrači kod poražene momčadi.