Turska bolja od Hrvatske U18 na turniru u Italiji – foto

Hrvatska U18 reprezentacija ovoga vikenda nastupa na turniru u talijanskoj Potenzi, koji je na programu u sklopu priprema za Europsko prvenstvo koje će se od 18. do 28. srpnja održati u Latviji. Uz Hrvatsku, na turniru još sudjeluju reprezentacija Turske, Slovenije i domaćina Italije.

U prvoj utakmici, od momčadi Ante Nazora bolja je bila reprezentacija Turske koja nije dopustila našim igračima da u završnici naprave potpuni preokret.

Hrvatska U18 – Turska U18 70:71 (20:22, 34:43, 47:58)

Hrvatska: Kapusta, Jukić 15 (za 3 5/7), Marinelli 5 (4as), Palac 3, Kozić 2, Ćorić 13, Jelenek 7 (7sk), Mazalin 5, B. Žganec 2, Arapović 12, Žižić 0, K. Žganec 6 (4sk).
Turska: Ugurlu 2, D. Sanli 7, Sipahi 9, Baykan 5, Birsen 9, Ciner 4, Ulubay 4, Kanter 7, Demir 6, Guven 6, Kosut 6, M. Sanli 6.

Turci su vodili većim dijelom utakmice, na poluvremenu su imali devet, a u posljednjih deset minuta su ušli s prednošću od 11 koševa razlike. Četiri minute prije kraja još su imali dvoznamenkastu prednost, no naša ekipa je do kraja uspjela doći do minimalnog zaostatka.

No za potpuni preokret više nije bilo vremena te je U18 reprezentacija doživjela je prvi poraz na ovom turniru. Ipak, to je poraz koji ne treba previše brinuti izbornika Nazora, budući da momčad na ovom turniru nastupa oslabljena neigranjem ozljeđenog Marija Hezonje i igrača 1995. godište (Bošnjak, Gabrić, Bender, Gulam), koji će se priključiti nakon SP-a selekcije U19.

U večerašnjoj utakmici protiv Turske najučinkovitiji u našoj momčadi bili su Ivan Jukić s pet trica  za ukupnih 15 poena, Andrija Ćorić s 13 i Marko Arapović s 12 postignutih koševa. Trener Nazor dao je priliku svim igračima, a najviše su igrali Arapović (30 min), Karlo Žganec (29), Paolo Marinelli (28) i Jukić (24).

[nggallery id=48]

U drugoj utakmici, Slovenija je bila bolja od Italije rezultatom 67:64. Upravo je Italija sljedeći protivnik naše juniorske selekcije. Utakmica je na rasporedu sutra s početkom u 20 sati.