U-16: Hrvatska minimalno poražena od Francuskinja

U drugom dvoboju C-skupine Europskoga košarkaškog prvenstva za kadetkinje (U16), koje se igra u mađarskom Miskolcu, Hrvatska je poražena od Francuske 64-62.

Francuskinje su bolje ušle u utakmicu te na poluvremenu vodile 41-31. Čudesni preobražaj u trećoj dionici igre, koju su mlade Hrvatice dobile 17-2 (!), doveo je do totalnog preokreta. U infarktnoj završnici Hrvatska je četiri minute prije kraja imala +5 (57-52), a do minutu prije kraja vodila je 62-60. Tada su Francuskinje izjednačile, a 12 sekundi prije kraja pogodile polaganje za pobjedu.

Kod 62-62 polaganje je za Hrvatsku najprije promašila Ivana Dojkić, a u drugom napadu, nakon što ga je sama izborila ofenzivnim skokom, skok-šut nije realizirala Anita Kelava. Konačno, šest sekundi prije kraja Dojkić je promašila polaganje za produžetak.

Dvije spomenute reprezentativke bile su najbolje pojedinke u redovima ekipe Deana Nemeca. Ivana Dojkić ubacila je 26 poena (šut iz igre 7-20) uz pet skokova, a Anita Kelava 15 koševa (šut iz igre 5-13) uz 10 skokova i tri ukradene lopte.

U ravnomjernije raspoloženoj pobjedničkoj momčadi Lisa Berkani bila je najbolja s 14 koševa, osam skokova i četiri ukradene lopte.

Sutra (subota) Hrvatice igraju dvoboj trećeg kola u skupini protiv Čehinja, koje su u prvom kolu stradale od Francuskinja 68-39.

Prve tri ekipe iz skupine idu u drugu fazu natjecanja. Hrvatska je u četvrtak nadigrala Englesku 67-42.

EP u košarci, kadetkinje, skupina C, 2. kolo:
Francuska – Hrvatska 64-62
Češka – Engleska (kasnije)

Redoslijed: 1. Francuska 2-0; 2. Hrvatska 1-1; 3. Engleska 0-1 (-1); 4. Češka 0-1 (-1).