U-20: Poraz od Britanaca

Hrvatski košarkaši do 20 godina upisali su poraz u 2. kolu skupine C Europskog prvenstva u Bugarskoj (divizija B). Bolja je od Hrvatske bila Velika Britanija sa 90-78.

Velika borba se vodila između hrvatskih i britanskih košarkaša sve do posljednje četvrtine, odnosno, zadnjih nekoliko minuta. No, tada je Velika Britanija pokazala i više znanja i smirenosti, te je minutu i pol prije kraja otišla i na plus od 10 poena, što je dakako bilo sasvim dovoljno za njihovu drugu pobjedu u isto toliko nastupa na ovom natjecanju.

Hrvatska sada ima omjer 1-1 i otežan put prema europskoj diviziji A.

Najbolji je kod Hrvatske bio Roko Rogić sa 20 poena, uz po tri skoka i asistencije. Bruno Markulin je, pak, dodao 12 poena. Nerješiva enigma za hrvatsku je obranu bio Devon Van Oostrum sa čak 27 poena, uz po pet skokova i asistencija.