U-16: Italija bolja od Hrvatske na otvaranju prvenstva

Hrvatska muška U-16 košarkaška reprezentacija loše je započela Europsko prvenstvo u Litvi. Branitelji naslova izgubili su u prvoj utakmici od Italije rezultatom 77:63.

Hrvatska je u prvom djelu utakmice izgledala dobro, ali nakon što je Leon Tomić odveden u bolnicu zbog primljenog udarca laktom činilo se kao da se Hrvati raspadaju. Iako su imali prednost od 11 poena, Italija se do poluvremena vratila u igru i na odmor se otišlo s 34:34.

Treća četvrtina bila je jako neizvjesna, igrao se poen za poenom, no zahvaljujući trici Martina Mastellaria Italija odlazi u posljednju četvrtinu s jednim poenom prednosti.

Iako se vratio iz bolnice, Tomić nije uspio pomoći Hrvatima da odnesu pobjedu nad Talijanima. Hrvati su promašivali previše otvorenih šuteva što su Talijani iskoristili i ostvarili svoju prvu pobjedu na prvenstvu koja će ih sigurno još više motivirati.

Najbolji u redovima Hrvatske bio je Marko Arapovića s 22 poena, 10 skokova, 5 asistencija i 6 ukradenih lopti, ali uz samo 10 od 26 pogođenih šuteva iz igre (0-6 za tri poena) te 7 izgubljenih lopti. Talijane su predvodili Pierfancesco Oliva s 27 poena i 13 skokova te Daniel Donzelli sa 17 poena i 12 skokova.

Hrvatska sutra traži prvu pobjedu na prvenstvu protiv reprezentacije Turske koja je danas pobijedila Englesku s 81:56.