U-16 reprezentacija stigla do prve pobjede

Četvrti dan turnira u Turskoj donio je prvu pobjedu hrvatskim kadetima koji, očigledno, iz utakmice u utakmicu pružaju sve bolju igru. Utakmica protiv francuskih kadeta bila je prava košarkaška poslastica s obratima u vodstvu i neizvjesnom završnicom.

Prva je četvrtina prošla u većinom izjednačenoj igri, a najviše glavobolje je našim kadetima napadački izazivao Hugo Mienandi koji je, na kraju, i skupio najviše poena za francusku reprezentaciju, dok je u hrvatskim redovima predvodio Tomislav Ivišić s 8 ubačenih poena u prvih 10 minuta utakmice te je asistirao Filipu Kalajžiću za polaganje i 20:19 za kraj prve dionice s minimalnom prednošću Hrvatske.

U drugoj četvrtini poena iz igre nije bilo preko dvije minute: nervoza se uvukla među francuske reprezentativce, pokazalo se i s pravom jer je, počevši od koša Nikole Lebe za 23:19 hrvatska reprezentacija bila u silovitom usponu. Sam Lebo je postigao 9 poena u ovoj četvrtini, a slijedio ga je i vječno dobro igrački raspoložen Duje Brala sa 6 poena. Veliki odmor Hrvatska dočekuje s dvoznamenkastom prednošću od 38:29.

Zatim se siloviti napad Hrvatske ipak pomalo istopio te u dvije minute do isteka treće dionice Francuska radi seriju od +9 da bi od 52:43 došla na egal od 52:52 kojim se otvara posljednja četvrtina.

Francuska dobro ulazi u posljednju dionicu i vodi za posjed do dva lopte, a situacija se dodatno zakomplicirala kada je tek četiri minute do kraja utakmice nastradao Nikola Lebo iskrenuvši zglob nakon naskoka francuskog košarkaša. Antonio Klarin koji ga je zamijenio se odlično snašao te postigao dva polaganja za izjednačenje pri 63:63. Zatim Tomislav Ivišić daje koš za vodstvo Hrvatske koje, iako tijesno, naši kadeti više nisu ispuštali. Luka Kujundžić daje posljednji koš za 71:67 i konačno zasluženo slavlje Hrvatske.

Kapetan Ivišić je postigao ukupno 18 poena, 10 skokova, 4 asistencije i imao 3 osvojene lopte. U stopu ga je slijedio Duje Brala sa 17 poena, 6 skokova, 6 asistencija i 5 osvojenih lopti. Dvoznamenkast je još bio Nikola Lebo s 12 poena.

Najefikasniji Francuz bio je Hugo Mienandi s 21 poenom i 10 skokova.

Danas, 1. veljače s početkom u 15:30 Hrvatska igra posljednju i najtežu utakmicu protiv do sada neporažene U16 turske reprezentacije. Utakmicu možete pratiti uživo na poveznici niže.