Zadar uspješno odradio gostovanje kod Gorice

Četrnaesto kolo HT Premijer lige donijelo je jedanaestu pobjedu košarkaša Zadra. Rezultatom 77:85 u Velikoj Gorici bili su bolji od Gorice.

Zadar je bolje krenuo u utakmicu te je minutu prije isteka prvih deset minuta vodio 15:24. Smanjila je Gorica s četiri uzastopna koša na 19:24 po isteku prve dionice.

Domaćin je stigao do izjednačenja u 15. minuti 27:27 te su igrači Josipa Sesara bolje odigrali do kraja prvog djela. Na odmoru su vodili 38:36.

Zanimljivo je bilo i u trećem periodu, momčad s Višnjika je na ulasku u zadnju četvrtinu vodila 57:61.

Uspjeli su Zadrani korektno odraditi taj dio te su došli do nova dva boda u ovom natjecanju.

Najučinkovitiji u redovima Zadra bio je Kwame Vaughn s 24 postignuta koša.

U nedjelju Zadar očekuje novi izazov u ABA ligi i gostovanje kod Mega Bemaxa u Sremskoj Mitrovici.