U-16 reprezentacija uspješnija od Finske

Odigrane su još dvije prijateljske utakmice u sklopu priprema U16 reprezentacije za Europsko prvenstvo. Nakon dvije pobjede nad Mađarskom, hrvatska reprezentacija je svladala i Finsku u dvije prijateljske utakmice odigrane u Sv. Martinu na Muri.

23. srpnja Hrvatska – Finska 70:46 (18-19, 16-7, 23-9, 13-11)

Rašić 2, Perasović 11, Tišma 22, Prkačin 5, Bošnjak 14, Krešić 2, Brala 3, Majcunić, Buljević 3, Perkušić 4, Strunjak, Ivišić 4

Nakon izjednačene prve četvrtine pa čak i vodstva Finske na 13:19, momčad Milana Karakaša preuzima stvar u svoje ruke te dominira ostatkom utakmice. Finsku su reprezentaciju nadskakali (47 skokova naprama finskih 26), imali dva puta više asistencija (22 u usporedbi s finskih 10), te napravili duplo više blokova (Hrvatska – 6, Finska – 3) pa definitivno možemo reći da je rezultat popratio općenitu igru na utakmici.

Boris Tišma je uz 22 ubačena poena imao i 4 asistencije, Matej Bošnjak je u koš ubacio 14 poena te imao 7 skokova, Ivan Perasović je pridodao 11 poena, 5 skokova i 4 asistencije, a Roko Prkačin je uz 5 poena napravio 3 bloka, imao 3 osvojene lopte, 4 asistencije i 6 skokova.

Kompletna statistika OVDJE.

24. srpnja  Hrvatska – Finska 85:55 (15-17, 31-16, 20-12, 19-10)

Perasović 14, Paponja 1, Tišma 16, Prkačin 21, Bošnjak 10, Krešić 2, Brala 5, Rašić 2, Buljević 10, Perkušić, Strunjak, Ivišić 4

Slično kao i u prvoj utakmici, prva je četvrtina bila izjednačena, dapače rezultat je čak krenuo na finsku stranu, no ostatak utakmice možemo opisati kao apsolutnu dominaciju naše kadetske reprezentacije.

Obrana je odradila odličan posao upisavši 10 blokova tijekom utakmice, dok Finska nije uspjela ubilježiti ni jedan. Hrvatska je ponovno bila znatno bolja u skokovima (60 naprama 44) i osvojila 14 lopti, dok je Finskoj to pošlo za rukom tek 9 puta. Broj izgubljenih lopti bio je jednak na obje strane – 24.

Roko Prkačin je uz 21 ubačen poen postigao i 9 skokova, 6 blokova i 3 puta ukrao loptu Fincima. Boris Tišma je uz 16 poena imao i 6 skokova, Ivan Perasović je postigao 14 poena uz 10 skokova te 2 bloka.