U-20: Hrvatska u finalu!

Hrvatski košarkaši igrat će u finalu Europskog prvenstva B-divizije za igrače do 20 godina. U polufinalu natjecanja koje se održava u Bugarskoj naša je reprezentacija svladala domaćina s 85-79.

Slabo su izabranici Nikše Bavčevića otvorili utakmicu tako da su nakon prvih deset minuta gubili s 24-13. I na poluvremenu su Bugari imali solidnu prednost (45-36), ali u trećoj se četvrtini napokon probudila hrvatska vrsta i riješila tu dionicu u svoju korist s 29-17. U završnici su Bavčevićevi košarkaši sačuvali prednost i izborili utakmicu za naslov u drugom razredu europske košarke.

Henrik Širko je s 29 poena, osam skokova i četiri asistencije predvodio Hrvatsku, a dobar je s 12 koševa i deset uhvaćenih lopti bio i Domagoj Vuković.

Podsjetimo, već su plasmanom u polufinale hrvatski košarkaši osigurali plasman u A-diviziju. U nedjeljnom će finalu igrati protiv boljeg iz dvoboja između Češke i Izraela.