U-20 reprezentacija (Ž) nadigrala Nizozemsku

U ogledu U20 reprezentacija Hrvatske i Nizozemske Hrvatska je slavila rezultatom 69:58

Hrvatska – Nizozemska 69:58 (18-10, 14-16, 18-9, 19-23)

U sklopu priprema U20 ženske reprezentacije za Europsko prvenstvo A divizije, u Šibeniku je odigrana prijateljska utakmica protiv reprezentacije Nizozemske. Bila je to prva pripremna utakmica reprezentacije koja je na okupu tek nekoliko dana tako da viđeni trud na parketu i posljedično dobar rezultat pokazuju da i ove godine možemo računati na dobar plasman.

Izabranice Linde Antić-Borak su se odlučile dokazati od prve minute, od prve četvrtine koja je završila 18:10 u našu korist. Naše U20 reprezentativke dominiraju i u trećoj četvrtini koja rezultatom 18:9 svjedoči o dobro postavljenoj obrani naše ekipe. Utakmica je završila dvoznamenkastom razlikom od 69:58 za Hrvatsku i odličnim poticajem za daljnji rad.

Treba istaknuti da su sve igračice ušle u igru, a najviše su poena rezultatu pridodale dvije Josipe; i Pavić i Silov po 13, a 11 poena zaradile su Karla Erjavec i Marta Galić. Marta Galić imala je i 8 skokova, dok je sa 6 asistencija prednjačila Valentina Šimunić.

Kod Nizozemki je najuvjerljivija bila Laura Westerik s 15 ubačenih poena.