U derbiju Zagreb bolji od Kvarnera

U derbiju 12. kola A1 lige Zagreb je u nedjeljnoj matineji u Trnskom svladao momčad Kvarnera. Nakon dva uzastopna poraza Mravi su se vratili pobjedama te tako ponovno našli na vrhu prvenstvene ljestvice koji dijele još četiri momčadi.

Zagreb – Kvarner 2010 80:73 (23:15; 45:39; 68:61)

Zagreb: B. Žganec, Šarac 18, Halilović 17, Mileković 11, K. Žganec 9 (7 sk, 7 as), Brnas 3, Tešija, Sertić, Novačić 19, Milekić, Dojkić, Rogić 3.
Kvarner: Stipčić 3, Veljačić, Čakarun 2, Radić 20 (11 sk), Salamun 11, Boban, Škifić 18, Šamanić 13, Krivec 1, Širko 5, Krstinić.

Polaganjima Ivana Novačića i zakucavanjem Miralema Halilovića Zagreb je odlično otvorio utakmicu. Već nakon tri minute igre Vladimir Anzulović je bio prisiljen pozvati minutu predaha. Mravi i dalje nisu stali i ubrzo je prednost postala dvoznamenkasta.

Ponajviše zahvaljujući odličnom Novačiću koji je do poluvremena ubacio 15 poena, domaći su u 15. minuti pobjegli na 18 razlike i Riječanima je prijetila katastrofa. Ipak, Kvarner je konsolidirao redove te uzvratio serijom 14:0 za potpuni povratak u utakmicu i samo minus četiri. Na veliki odmor se otišlo s rezultatom 45:39.

Početkom treće dionice prišli su gosti u nekoliko navrata na minus jedan, ali Zagreb vodstvo nije ispuštao. Domaći su podigli agresivnost i ponovno stavili utakmicu pod svoju kontrolu. Uzastopnim poenima početkom zadnje četvrtine danas odličnog Aljoše Šarca prednost Mrava je ponovno bila dvoznamenkasta i mirno su priveli utakmicu kraju. Konačni rezultat glasi 80:73.

Novačić je kod pobjednika bio najefikasniji s 19 poena, Šarac je ubacio 18, a Halilović 17. Kod Kvarner Ivica Radić je ubacio 20, a Jure Škifić 18.

Ovim porazom Kvarner više nije sam na vrhu. Zahvaljujući nekim neočekivanim rezultatima na vrhu ponovno vlada gužva. Čak pet momčadi dijeli prvo mjesto, a šesti Jolly zaostaje jednu pobjedu. U sljedećem kolu Zagreb putuje u Slavonski Brod, a Riječani idu na noge Zaboku.