U Salamanci Novi Zagreb poražen od Perfumerias Avenide

Košarkašice Novog Zagreba, unatoč činjenici da su u Salamanci dobro otvorile utakmicu, nisu uspjele i pobijediti Perfumerias Avenidu.

Perfumerias Avenida – Novi Zagreb  87:77 (19:26, 44:40, 66:59)

Perfumerias Avenida: Pascua 19, Willingham 17, Sulciute 12, Powell 11, M.Fernandez 10, Xargay 9, Sanchez 7, Antoja 2

Novi Zagreb: Williams 19, Mandir 17, Mitchell 17, Vrdoljak 14, Mazić 6, Pavetić 4

Pred više od 3000 temperamentnih španjolskih navijača pobijedila je Avenida 87:77 i tako na teoriju svela prolazak Novog Zagreba u drugi krug Eurolige, koji u slijedećem kolu, 12. prosinca, gostuje u Istanbulu kod Galatasaraya pa potom, 19. prosinca, dočekuje jedinu do sada neporaženu ekipu u ovogodišnjoj Euroligi UMMC Ekaterinburg s fantastičnom Dianom Taurasi.

Nakon uspješno apsolvirane prve četvrtine 26:19 Novi Zagreb je drugu četvrtinu u Salamanci odigrao loše i na koncu će se vidjeti da je upravo rezultat te četvrtine 25:14 za domaću ekipu bio presudan u konačnoj pobjedi Perfumerias Avenide. Španjolski 196 cm visoki centar Lucila Pascua bila je nerješiv problem za Lupice kao i Litvanka Egle Sulciute. Njihovoj dobroj izvedbi pridružila se i Amerikanka Le’Coe Willingham sa 17 koševa.

Najbolja igračica susreta ipak je bila u redovima Novog Zagreba ali double-double učinak odlične Latoye Williams (19 koševa i 12 skokova) nije bio dovoljan za toliko priželjkivanu pobjedu u gostima. Domaće košarkašice su u trećoj i četvrtoj četvrtini samo održavale prednost stečenu u drugoj i pobjedama 22:19 i 21:18 privele utakmicu kraju i ostvarile drugu euroligašku pobjedu. Naša Iva Slišković u redovima Avenide na ovoj utakmici nije ulazila na parket.

Latoya Williams je za Novi Zagreb postigla 19 koševa, Sandra Mandir i Leilani Mitchell po 17 te Matea Vrdoljak 14. Kod domaćih najefikasnije su bile Pascua sa 19, Willingham 17, Sulciute 12, Powell 11 i M.Fernandez 10 koševa.