U14: Naše cure treće u Sloveniji

Nakon odigranog turnira Slovenia Ball za žene, reprezentacija Hrvatske do četrnaest godina zauzela je odlično treće mjesto u konkurenciji šestero reprezentacija. Izabranice Ivice Molnara su odlično otvorile turnir pobijedivši u prve tri utakmice redom Sloveniju, Izrael i Mađarsku, no tada su uslijedila dva poraza od Španjolske i Rusije.

U prvom susretu se protiv Slovenija igrala podosta izjednačena utakmica do početka posljednje četvrtine, da bih nakon toga uslijedio hrvatski uragan i sa rezultatom 24:15 naše cure okrenule susret u svoju korist i na kraju slavile rezultatom 54:49. Najbolje u našim redovima bile su Dobroslavić i Molnar sa 13 poena.

U drugom susretu su Hrvatice već u uvodnoj četvrtini napravile osjetnu razliku protiv košarkašica iz Izraela te do kraja susreta bez većih poteškoća održale ostvarenu prednost. Istaknuti moramo i odličnu igru Šimunić koja je ubacila 21 poen.

Treću uzastopnu pobjedu su naše reprezentativke upisale protiv Mađarske. Osim uvodne četvrtine naše cure su prikazale raznovrsniju igru od njihovih suparnica te još jednom uvjerljivo slavile. Konačni rezultat je bio 70:56, a ovog puta je najbolja u našim redovima bila Silov koja je ubacila 17 poena.

Četvrtog dana turnira naše cure su ubilježile i prvi poraz. Reprezentativke Španjolske su dominirale većim dio susreta i na kraju zasluženo pobijedile sa 15 poena razlike. Jedina dvoznamenkasta u našim redovima je bila Molnar.

Posljednjeg dana turnira naše reprezentativke su ubilježile i drugi poraz. Nakon dobre prve četvrtine u drugoj je uslijedio veliki pad u našoj igre, te su prije odlaska na odmor nakon minimalnog vodstva otišle sa zaostatkom od 13 poena. Osvajačice ovogodišnjeg turnira su prednost bez problema sačuvale do posljednjeg sučevog zvižduka. Šimunić je upisala 18 poena, dok je Silov dodala 15.

Za kraj spomenimo kako je najbolja u našim redovima bila Lorena Molnar (Podravac-Virje) sa ubačenih 67 poena u pet susreta. Valentina Šimunić (Podravac-Virje) je ubacila 55, dok je Josipa Silov (Vodice) dodala 47.