U16 Girls Champion’s Cup: MUKS Poznan uvjerljivo bolji od Novog Zagreba

Trećeg dana neslužbenog klupskog EP za kadetkinje koje se igra u mađarskom Sopronu kadetkinje Novog Zagreb doživjele su prvi poraz. Uvjerljivo bolja od naših predstavnica na ovom turniru bila je poljska ekipa MUKS Poznan.

Utakmica je bila riješena već na kraju prve četvrtine koju su Poljakinje dobile vrlo uvjerljivo (27:4). Bolje od konačnog poraza (51:74) teško je bilo očekivati s obzirom na brojke iz statistike ove utakmice. S jedne strane kadetkinje MUKS Poznana u prve dvije četvrtine gađale su za tri poena sjajnih 12-8, a s druge strane kadetkinje Novog Zagreba nisu bile ni blizu uspješnog šuta ni za dva poena (38%), a kamoli onog iza crte 6,25, gdje tokom utakmice niti jednom nisu bile uspješne. Kad se lošem šutu dodaju brojne izgubljne lopte (27) u čemu je danas prednjačila inače najbolja igračica Novog Zagreba Ivana Dojkić (9) onda je jasno da se više od konačnih minus 23 nije moglo očekivati. Kao raritet ove utakmice treba istaći kako su samo četiri igračice Novog Zagreba danas uspjele postići koš.

Današnjim porazom Novi Zagreb je osvojio drugo mjesto u grupi te time u poluzavršnici za protivnika “izabrao” ekipu Vasasa, skoro pa kompletnu kadetsku reprezentaciju Mađarske, koja je nakon pobjede nad Crvenom zvezdom zahvaljujući boljoj koš-razlici u odnosu na češki Frisco Brno i slovačku Bansku Bystricu osvojila prvo mjesto u grupi A. Drugi par poluzavršnice koja se nakon sutrašnjeg dana odmora igra u petak je Frisco Brno (Češka)- MUKS Poznan (Poljska).

Novi Zagreb – MUSK Poznan 51:74 (4:27, 23:50, 39:60)

Novi Zagreb: Dojkić 21 (šut 29-9, 9 izg, 4 sk), Sarjanović 11(15 sk), Stojsavljević 10(11 sk), Mijatović 9(5 sk, 6 izg), Kukolja (4 sk, 5 osv, 4 izg), Marošević (4 sk), Miličević, Jerković, Grizelj, Čutura, Pulić, Franić.