U16 Girls Champions Cup: Vasas pobjednik, Novi Zagreb treći!

Danas je u mađarskom Sopronu završilo prvo izdanje U16 Girls Champions Cupa. Koliko je izjednačen i interesantan bio ovaj turnir najbolje pokazuje podatak da nakon što je svaka ekipa odigrala pet utakmica na kraju nije bilo neporažženih, a od 25 ukupno odigranih utakmica njih 13 završilo je minimalnim pobjedama jedne od ekipa (od jedan do sedam razlike). Konačni pobjednik je ekipa mađarskog Vasasa koja je u finalnom susretu bila bolja od češkog Frisco Brna (61:57).

Hrvatske predstavnice na ovom, kako ga neki nazivaju, neslužžbenom klupskom EP za kadetkinje, ekipa Novog Zagreba na kraju je osvojila odlično treće mjesto ostvarivši u pet odigranih utakmica tri pobjede i dva poraza! Da je jučer u susretu poluzavršnice protiv mađarskog Vasasa (60:66) bilo malo više sreće i hrabrosti uspjeh je mogao biti i veći. Ali i današnja pobjeda u utakmici za treće mjesto protiv poljske ekipe MUKS Poznan koja je prije par dana u grupi lako i uvjerljivo nadigrala Novi Zagreb (74:51) učinila je sretnim sve igračice, trenera i navijače Novozagrebašica. Pobjeda je tim vrjednija ako se zna da je Novi Zagreb ostvario pobjedu uz samo 20 minuta na parketu svoje najbolje igračice Ivane Dojkić koja je sredinom treće četvrtine morala napustiti igru zbog pet osobnih grešaka. Mlade poljske košarkašice u tim trenucima uspjele su nadoknaditi veliki zaostatak (na poluvremenu Novi Zagreb je imao velikih +15) pa čak u nekoliko navrata prijeći i u vodstvo, ali u odlučujućim trenucima kadetkinje Novog Zagreba odigrale su hrabrije, smirenije i preciznije i na kraju potpuno zaslužženo slavile (80:76). Izlaskom iz igre Ivane Dojkić odgovornost su na sebe preuzele Anja Kukolja (11 p,3 osv, 6 as), Tihana Stojsavljević (20 p,18 sk), Darija Mijatović (19 p, 9 sk), a u samoj završnici odlično je odreagirala Ena Milišević (8 p,6 sk). Naravno i sve ostale igračice trenera ŽŽeljka Ciglara zaslužžuju pohvale za ovaj odličan rezultat.

Rezultati:

Novi Zagreb – MUKS Poznan  80:76 (30:14, 46:31, 62:63)

Novi Zagreb: Stojsavljević 20, Mijatović 19,Dojkić 14, Kukolja 11, Miličević 8, Sarjanović 4, Grizelj 4, Marošević, Jerković, Puliæ, Čutura, Franić.

Rezultati svih utakmica Novog Zagreba na U16 Girls Champions Cupu: Sopron 65:64, Magic Pallacanestro  71:58, MUKS Poznan  51:74, Vasas  60:66, MUKS Poznan  80:76