U16: Hrvatska pobijedila Ukrajinu

Hrvatska U16 reprezentacija zabilježila je prvu pobjedu na pripremnom turniru u francuskom Riomu. Nakon poraza od Grčke, naši kadeti su pobijedili reprezentaciju Ukrajine 92:83.

Hrvatska U16 – Ukrajina U16 92:83 (24:20, 45:46, 69:57)

Žižić 24 (21 sk), Skokna 23 (7 as), Zubac 16, Čolak 10 (13 sk,), Kumanović 9, Kalpić 4 (10 sk), Dubelj 4, Gaspert 2, Antunović -, Vručinić -, Radovčić -, Radulović -.

Utakmicu su bolje otvorili Ukrajinci, koji u 6. minuti imaju prednost 14:7. No tada Hrvatska odgovara serijom 17:6 i na prvi predah odlazi s prednošću 24:20. Do kraja poluvremena se igralo sasvim izjednačeno, da bi u nastavku naša reprezentacija prelomila utakmicu u svoju korist.

Treća četvrtina završava s prednošću Hrvatske 69:57, koju izabranici Tomislava Rupčića u zadnjoj dionici povećavaju na plus 19. Do kraja utakmice kadeti Ukrajine su serijom 18:4 uspjeli smanjiti zaostatak, no snage za preokret nisu imali.

Hrvatsku su do pobjede predvodili sjajni Ante Žižić (24 koša i 21 skok) i Bruno Skokna (23 koša i 7 asistencija). Ivan Zubac je dodao 16 koševa, a Mateo Čolak 10 koševa i 13 skokova.

Posljednju utakmicu na ovom turniru Hrvatska U16 reprezentacija igra danas u 16:30 protiv domaćina Francuske.