U18: Fanatični Turci izbacili Hrvatsku iz borbe za zlato

Mladi košarkaši Hrvatske poraženi su u polufinalnom susretu europskog prvenstva do 18 godina, a kobni su nam bili domaćini Turci, koji su nošeni sjajnom atmosferom iskoristili sve naše pogreške i slavili sa 74:67.

Hrvatska – Turska 67:74 (18:16; 30:31; 48:52)

Hrvatska: Kapusta, Filipović 6, Majcunić, Badžim, Božić 15 (6 sk), Vučić, Slavica 6, Bender 10 (6 sk), Žižić 4 (18 sk), Jukić, Mazalin 8, Arapović 18 (9 sk, 5 as, 3 ol).

Turska: Bayram, Ugurlu 12 (7 as), Ozdemiroglu, Arslan, Gecim 7, Baykan 9, Korkmaz 11, Arar 14 (10 sk), Olmaz 6, Ulubay 6, Akyel, Guven 9 (7 sk).

Prvo poluvrijeme nije nam donijelo neku lijepu igru, a minimalnu prednost Hrvatske nakon prve četvrtine, domaćini su do poluvremena okrenuli u njihovo vodstvo 30:31. U 23. minuti nakon zakucavanja Dragana Bendera Hrvatska je povela 37:35 i tada je malo tko vjerojatno mogao zamisliti da će to biti naše posljednje vodstvo na utakmici. Turska tada potpuno preuzima konce igre u svoje ruke i do kraja susreta ne dozvoljavaju našim košarkašima niti malo šanse za preokret, a kada je minutu i pol prije kraja Egemen Guven pogodio za 61:71 priči je bio kraj.

Ege Arar predvodio je Tursku s 14 koševa i 10 skokova, a 12 poena i sedam asistencija nadodao je Berk Ugurlu. Kod naših je vrlo dobru all-round utakmicu odigrao Marko Arapović, koji je na 18 poena nadodao devet skokova, pet asista i tri ukradene lopte, a Luka Božić dodao je 15 koševa i šest skokova.

U borbi za treće mjesto i brončanu medalju Hrvatska će danas u 17.30 sati odmjeriti snage s reprezentacijom Grčke, dok će se Turska u finalnom susretu sastati sa Srbijom.