U18: Hrvatskoj bronca

Medalja je ipak oko vrata mladih hrvatskih košarkaša. U borbi za treće mjesto izabranici Ante Nazora skupili su glave i pobjedom 75:71 osigurali brončano odličje na europskom prvenstvu.

Hrvatska – Grčka 75:71 (11:19; 30:28; 54:52)

Hrvatska: Kapusta, Filipović 6, Majcunić, Badžim, Božić 15, Vučić 4, Slavica 7, Bender 14 (10 sk), Žižić 2, Jukić, Mazalin 24, Arapović 24 (16 sk).

Grčka: Toliopoulos 4, Koniaris 3, Kottas, Oikonomopoulos 14, Mitoglou 1, Mouratos, Skoulidas, Tsalmpouris 4, Billis, Stamatis 19, Papagiannis 6, Charalampopoulos 20 (7 sk).

Tvrdu i tešku utakmicu Hrvatske i Grčke vidjeli smo u Konyi. Naši mladi košarkaši loše su ušli u susret i nakon prvih deset minuta bili u zaostatku 11:19, ali u drugoj četvrtini stvari su po nas sjele na svoje mjesto. Od tada pa sve do konca susreta naši su momci kontrolirali igru i rezultat, a početkom posljednje dionice stigli su i do lijepih 60:52. Grci su ipak bili uporni i pokušali se nekoliko puta vratiti u susret, ali hladne glave u završnici donijele su mladim Hrvatima pobjedu i treće mjesto.

Marko Arapović odigrao je sjajnu utakmicu i s 24 poena i 16 skokova zaslužio nagradu za igrača utakmice, a isti broj poena kao on ubacio je i Lovro Mazalin. Kod Grka se s 20 ubačaja istaknuo Vasileios Charalampopoulos, a poen manje dodao je Dimitrios Stamatis.

Napomenimo još da su zlatnu medalju osvojili mladi košarkaši Turske, koji su u prepunoj dvorani u Konyi sa 85:68 bili bolji od vršnjaka iz Srbije.