Ukić donio pobjedu Cedeviti u gradskom derbiju

Večeras su, u sklopu 8. kola regionalne lige, u Draženovom domu snage odmjerili Cibona i Cedevita. Gosti su na kraju uspjeli izvući pobjedu, to jest Roko Leni Ukić je pogodio za konačnih 71:69 za Cedevitu. Cibosi su imali šut za izjednačenje, no nisu pogodili.

Cibona – Cedevita 69:71 (24:19; 19:24; 10:14)

(Markota 14, Siriščević 13; Ukić 15, Gordić 12)

Dobro su domaćini krenuli. Blassingame i Siriščević vodili su Cibonu do prvog osjetnijeg vodstva (21:13 u devetoj minuti). Imali su zatim i plus devet u dva navrata sredinom druge četvrtine, no gosti su se uspjeli konsolidirati pa se preko Ukića i Gordića u samo dvije minute vraćaju u egal.

Gordić je nastavio niz gostiju u drugome dijelu i tako ih doveo na plus osam, no to nije dugo trajalo jer su se domaćini opet uspjeli vratiti u utakmicu. Cedevita je propustila riješiti utakmicu i skoro prokockala plus sedam (61:68 u 37. minuti).

U posljednju minutu se iznenađujuće ulazi s plus jedan Cibone. Da, Markota i Blassingame preokreću rezultat s dvije trice i donose minimalnu prednost Cibonu. No, Ukić pogađa za 70:69 Cedevite, a na drugoj strani Kuridža i Blassingame dva puta promašuju za pobjedu ili izjednačenje Cibone. Na kraju su gosti još ubacili jedno slobodno bacanje i uknjižili važnu pobjedu.