Odličan Bogdanović u novom porazu

Nakon niza poraza na gostovanjima po zapadnoj obali, Brooklyn Netsi jako su loše otvorili kratki period u kojem imaju na rasporedu 2 utakmice na domaćem terenu porazom od Miami Heata. Miami je utakmicu igrao bez svoja dva standardna člana prve petorke, Dwyanea Wadea i Luola Denga, čime ovaj poraz dobiva još dublju dimenziju.

Brookly Nets – Miami Heat 83:95 (21:19; 43:38; 64:70)

(Bogdanović 22p, Jack 15p, 4as, Williams 14p, 5sk, 7as; Chalmers 22p, 5as, Bosh 15p, 9sk)

Utakmicu su igrači jedne i druge momčadi započeli ravnomjernom izmjenom koševa sve do pred kraj prve četvrtine kada Deron Williams pronalazi samog Bojana Bogdanovića u lijevom kutu na trici i pokreće seriju 6-1 za prvu malo veću prednost domaćina. Gosti tu prednost do kraja četvrtine smanjuju na samo dva koša razlike no Netsi bolje otvaraju drugi period i ne samo da vraćaju prednost nego ga malo i povećavaju te dolaze do svoje najveće prednosti u utakmici – 8 koševa razlike.

Nastavak druge četvrtine prolazi u istom tonu pa domaći na veliki odmor odlaze sa pet koševa prednosti.

Četiri minute nakon nastavka drugog poluvremena Bojan na nove dvije asistencije Williamsa pogađa dvije uzastopne trice. Unatoč tim tricama Miami preuzima utakmicu u svoje ruke serijom 17-6 kada su, ispostavilo se kasnije, prelomili utakmicu. Netsi se nakon toga najbliže približavaju na -4 polovicom zadnje četvrtine.

Iako su Netsi na trenutke izgledali kao ekipa koja bi mogla pobjediti, napadački potpuno indisponirani Brook Lopez i Joe Johnson bili su preveliki kapacitet za nadomjestiti.

Bogdanović je odigrao odličnu partiju i bio uvjerljivo najbolji pojedinac svoje ekipe čime si je, uz činjenicu da je i bivši cibonaš Alan Anderson odigrao jako lošu utakmicu, zaradio čak 41 minutu na parketu. Ohrabrujuće je bilo za vidjeti da su trice koje je u prethodnoj utakmici protiv Portlanda promašivao, uglavnom otvoreni šutevi u kutu, Bojan bez problema pospremao u koš pa je zato i na kraju izjednačio svoj najbolji ovosezonski učinak od 22 koša (4/5 trice) pridodavši tomu 3 skoka i jednu asistenciju.

Kod gostiju najraspoloženiji bio je Mario Chalmers sa 22 koša i 5 asistencija.

Netsi sljedeću utakmicu imaju na rasporedu po noći sa srijede na četvrtak u 01.30 kada im stiže prošlogodišnji trener Jason Kidd sa svojim Milwaukee Bucksima.