UniSport: Poznati polufinalisti

Ovog vikenda na programu smo gledali samo mušku košarku. Predzadnje kolo u kojem smo dobili sigurne putnike u polufinale sveučilišnog prvenstva, te 2 ekipe koje će naredne sezone nastupati u 1. muškoj sveučilišnoj ligi.

MEF : FPZ 65 : 41
Šutalo 25p 9sk, Katić 12p; Bičanić 20p 6sk

Prva utakmica dana i lagana pobjeda medicine. Jedno jedino vodstvo od 1 poen razlike na početku utakmice imala je ekipa prometa, a od tada sve pripada medicini. Iako bez prvog igrača ekipe Marka Krpeljevića koji je zbog ozljede propustio ovaj meč medicinari ipak nisu dopustili iznenađenje. Fantastična utakmica Josipa Šutala koji je pogađao iz svih pozicija i uz odličan šut 61% bio najbolji igrač svoje ekipe. Promet se ovim porazom prikovao na dno prvenstvene ljestvice te će u zadnjem kolu protiv filozofskog odlučivati na kojoj poziciji će završiti te hoće li možda uspjeti izbjeći direktno ispadanje i osigurati dodatno razigravanje. Kod medicine najbolji Josip Šutalo sa 25 poena i 9 skokova, a pripomogao mu je Luka Katić sa 12 poena. Kod prometa standardno Mislav Bičanić najbolji sa 20 poena i 6 skokova.

FSB : KIF 55 : 47
Župan 15p 5sk, Perović 6p 10sk; Konjević 13p, Ćosić 12p 8sk 6ukr

Definitivno derbi ovoga kola. FSB možemo reći da je došao na ovaj derbi u punom sastavu svjesni važnosti ovoga susreta u borbi za treće mjesto na ljestvici, KIF nažalost bez nekoliko standardnih pojedinaca, ali to ne umanjuje odličnu utakmicu FSB-a i mirnoću u važnim trenucima koju su pokazali. Prvo poluvrijeme proteklo je u laganom vodstvu FSB-a od nekoliko poena razlike. No u drugom poluvremenu FSB se diže iz minute u minutu i odlaze na velikih dvoznamenkastu prednost koja je pred sami kraj utakmice iznosila i +14. U važnim trenucima kada se KIF približavao ukazao se Mislav Oršanić koji sa dvije vezane trice ne dopušta KIF-u povratak u utakmicu i tu je bilo jasno kome ide pobjeda u ovom derbiju. KIF-ovci su katastrofalno šutirali za tri poena 3/31. Dok je FSB svoje trice sveo na odličnih 46%(6/13) i tu se može vidjeti ta razlika. Probudio se ponovno kod FSB-a najbolji njihov pojedinac Luka Župan nakon bolesti i izostanaka, te neprospavane noći ubacio je 15 poena i uhvatio 5 skokova, Vinko je dodao 9 poena, a Maroje Perović 6 poena uz 10 skokova. Kod KIF-a Aljoša Konjević 13 poena i Ivan Ćosić 12 poena i 8 skokova. Ostaje nam vidjeti tko će se s kim susresti u razigravanju za final-four gdje će vjerujemo obje ove ekipe imati što reći pogotovo u punim sastavima.

ZŠEM : PMF 49 : 57
Mustapić 14p, Jonjić 13p 10sk; Perković 15p, Šikić 14p

Početno vodstvo ZŠEM-a od 3:0 bilo je ujedno i jedino njihovo vodstvo u ovoj utakmici. Ekipa PMF-a kombinacija mladosti i iskustva nije dopustila nikakvo iznenađenje i tako je PMF u svojoj povratničkoj sezoni u prvoj ligi osigurao dodatno razigravanje za final-four. Pokušavao je ZŠEM preko dvojca Mustapić-Jonjić, ali odlična obrana,brza tranzicija i najvažnije poeni igrača koji su ušli sa klupe donijela je pobjedu PMF-u. U ovoj utakmici mogli smo vidjeti i nekoliko prekrasnih poteza od koji je jedna asistencija odličnog Gorana Perkovića dodavanje iza leđa nakon lijepog prodora. Najbolji kod PMF-a bio je upravo Perković sa 15 poena, dok je Jakov Šikić ubacio 14 poena. Kod ZŠEM-a Niko Mustapić 14 poena, a svoj prvi double-double učinak ostvario je kapetan Ivan Jonjić sa 13 poena i 10 skokova. ZŠEM se ovim porazom vrlo vjerojatno oprostio od 1. Lige osim ako u zadnjem kolu ne uspiju iznenaditi KIF-ovce.

VERN : PF 73 : 35
Jelinić 21p, Levanić 14p, Penić 11p 10sk 6as; Peša 11p

Zadnja utakmica prve lige i lagana pobjeda branitelja naslova koji najavljuje svojim igrama ponovni napad na titulu. Od samog početka dominacija VERN-a gdje su već nakon par minuta druge četvrtine imali 20 poena prednosti. Na ovoj utakmici vidjeli smo također nekoliko sjajnih poteza virtuoza Vinka Vrdoljaka koji je driblinzima izluđivao igrače VERN-a, no njegova vizija nije bila ni blizu dovoljna da pravo dođe do pobjede. Izostanak nekoliko prvotimaca osjetio se u ekipi prava, dok je VERN došao u trenutno možda i najjačem mogućem sastavu. Ponovno najbolji igrač susreta definitivno Ivan Penić koji kandidira za MVP-a regularnog dijela prvenstva danas na 11 poena 10 skokova i 6 asistencija, Luka Jelinić zabio je 21 poen uz fantastičnu tricu 5/8, a Bruno Levanić ubacio je 14 poena. Kod Prava najbolji Marijan Peša sa 11 poena. VERN je osigurao 1. mjesto nakon regularnog dijela sezone i to bez poraza za sada, dok pravo još može u oba pravca i u borbu za ostanak i u borbu za final-four. Svakako zadnje kolo će biti jako zanimljivo.

No. Ime ekipe Broj utakmica Pobjeda Poraz Postignuti koševi Primljeni koševi Koš razlika Bodovi