Split slavio u Sinju, Maligani izbačeni iz dvorane

Košarkaši Splita slavili su na tradicionalno neugodnom gostovanju u Sinju kod Alkara rezultatom 73:58. Nismo gledali izrazito kvalitetnu utakmicu, a sam je početak dvoboja kasnio zbog koreografije Maligana koje je glavni sudac zatim izbacio iz dvorane.

HT Premijer liga, 25. ožujka

Alkar – Split 58:73 (15:25, 16:9, 10:24, 17:15)

(Krajina 16,Graf 12,Booth 12 ; Kedžo 21,Scott 13,Filipović 12)

U prvom poluvremenu gledali smo neefikasnu košarku s dosta nervoze u redovima obje ekipe. Splićani su bolje ušli u utakmicu te su na krilima Scotta i Kedže vrlo brzo stekli dvoznamenkastu prednost. Ipak, drugu su četvrtinu odigrali neprepoznatljivo loše te se Alkar u jednom trenutku primakao i na samo jedan poen zaostatka. Na poluvrijeme se otišlo s prednošću gostiju 34:31.

Splićani su se u trećoj četvrtini konačno pokazali u pravome svjetlu te vrlo brzo prelomili utakmicu protiv šuterski neraspoloženih Sinjana. Posljednja četvrtina protekla je u relativno mirnom tonu te su Splićani došli do svoje 11. pobjede u sezoni.

Ova pobjeda gura Split sve bliže Škrljevu i Šibeniku u borbi za četvrto mjesto, dok će Alkar nakon današnje pobjede Zagreba imati težak posao u borbi za ostanak u ligi.