Uoči dvoboja s hrvatskim predstavnicima, ABA ligaš svladao Unicaju

Nakon što su konačno dobili priliku da zaigraju u toliko željenom Eurocupu poslije odustajanja Macacbi Rishona, košarkaši Mornara iz Bara u drugom kolu spomenutog natjecanja dokazali su da tamo i pripadaju. Momčad braće Pavićevića svladala je na domaćem parketu Unicaju iz Malage rezultatom 90:80.

ABA ligaš je već u uvodnoj četvrtini dvoboja pokazao da je odlično šuterski raspoložen, pa je nakon prvih 10 minuta ubacio već 28 poena. Međutim, ključnom se pokazala druga četvrtina u kojoj je Mornar ubacio 30, a Unicaja samo 17 poena, a rezultat na velikom odmoru pokazivao je ogromnih +19 za domaću momčad, odnosno 58:39.

U nastavku dvoboja zaigrale su se čvršće obrane, a crnogorska momčad uspjela je bez većih problema zadržati stečenu prednost te upisati jednu od najvećih pobjeda u klupskoj povijesti.

Najbolji pojedinac bio je nevjerojatni Jacob Pullen s 24 poena uz šut iz igre 6/11, dok je s linije slobodnih bacanja gađao 8/9. Ruke su mu dali Nemanja Vranjš s 16 te Isaiah Whitehead s 12 poena. Kod španjolske ekipe bolji od ostalih bio je Dario Brizuela s 16 poena.

Košarkaše Mornara sada čekaju dvije utakmice s hrvatskim predstavnicima u ABA ligi. Najprije će u odgođenoj utakmici 1. kola regionalne lige u petak gostovati na Višnjiku kod Zadra, dok će u ponedjeljak biti domaćin Ciboni u Baru.