Utakmica karijere Feldeinea, Khimki šokirao Spahiju

Još jedna euroligaška večer prepuna zanimljivosti. Prije svega valja spomenuti kako je Real upisao pobjedu već u utorak protiv Milana u gradu mode. Madriđani su slavili na krilima sjajnog Campazza koji je uz 14 poena upisao i 11 asistencija. Sa skoro 60 posto šuta za tri Španjolci nisu mogli izgubiti utakmicu pa su tako vrlo vjerojatno osigurali plasman među najbolje četiri momčadi i prednost domaćeg terena u sljedećoj fazi natjecanja.

Američka pojačanja Zvezde, Rochestie i Feldeine pokazala su se ključnima u uvjerljivoj pobjedi beogradske momčadi nad Valencijom. Feldeine je krajem treće četvrtine odvojio Zvezdu na plus devet, a sredinom zadnje dionice tricama rješava pitanje pobjednika te na kraju ostvaruje učinak karijere, 30 poena. Rochestie je dodao 17 uz pet asistencija. Vrijedi spomenuti sjajnu blokadu Dobrića koju možete vidjeti u video sažetku ispod.

Leon Radošević i Dorell Wright predvodili su Brose Baskets Bamberg, oba po 15 poena, do sigurne pobjede nad turskim Anadolu Efesom. Wright i Hickmann su sredinom druge dionice napravili seriju 10:0 i odvojili Nijemce na osjetniju prednost. McColllum je držao Efes u igri, ali Leon Radošević nije dopustio nikakvo iznenađenje, a posebno vrijedi izdvojiti njegovih šest napadačkih skokova (ukupno devet). Spomenuti Amerikanac je kod Efesa bio najefikasniji s 21 ubačajem.

Iznenađenje u Pireju priredila je razbužena Barcelona. Ante Tomić odigrao je jednu od boljih utakmica u sezoni ostvarivši 19 poena i 10 skokova te je bio najbolji strijelac utakmice. Katalonci su odigrali vrhunski zadnjih 15-ak minuta kada su potpuno razbili svoje protivnike što je naročito došlo do izražaja u posljednjoj četvrtini koju su dobili rezultatom 11:27. Grci su bili rezultatski aktivni u 29. minuti nakon trice Printezisa i od tada im se “gubi svaki trag”. Grk poznat po svojim tetovažama predvodio je Olympiakos s 14 koševa.

Maccabi je izgubio vrlo važnu utakmicu na domaćem terenu od ruskog Khimkija. U vrlo izjednačenoj utakmici u kojoj se u potpunom egalu ušlo u završnicu, na kraju su sretniji izišli gosti. Anthony Gill je pogodio ključne poene te tako donio mir Rusima. Amerikanac je na kraju ubacio 24 poena u sedam skokova, dok je Shved upisao dva manje. Kod Izraelaca je najefikasniji bio bivši igrač Cedevite, Pierre Jackson, s 25 koševa.

Baskonia će još zadovoljnija s porazom momčadi Nevena Spahije jer su ih Baski sada prestigli na osmom mjestu ljestvice, posljednjem koje vodi u doigravanje. Baskonia je na domaćem terenu i više nego uvjerljivo odradila posao protiv Žalgirisa. Jayson Granger s pet trica i ukupno 20 poena predvodio je domaću momčad do uvjerljive pobjede. U Jasikevičiusovoj ekipi se istaknuo Kevin Pangos s 12 poena.