Uvjerljiv poraz Plamen Požege na gostovanju u Sloveniji

U 3. kolu Waba regionalne lige jedini hrvatski predstavnik u ovom natjecanju ŽKK Plamen Požega poražen je na gostovanju u Sloveniji od Cinkarne Celje rezultatom 114:65

Cinkarna Celje utakmicu je otvorila poenima Katrine Pardee za vodstvo od 2:0. s druge strane za Požegu odgovorila je Jelena Ivezić sa svoja dva poena i u  tim trenucima donijela je Plamen Požegi prvo i jedino izjednačenje na utakmici. Nakon poena koje je dala Ivezić uslijedio je uraganski odgovor domaćina koji je napravio seriju 15:0 u sljedeće četiri minute i već sredinom prve četvrtine Celjanke su vodile rezultatom (17:2), a tu su prednost do isteka prvih 10 minuta igre digle na +18 (34:16)

Na startu druge četvrtine požeške košarkašice pokušale su zaigrati nešto čvršće i agresivnije ali nisu uspjele pronaći odgovor na igru znatno kvalitetnije ekipe Cinkarne Celje koja je i u drugoj četvrtini samo nastavila povećavati svoju prednost pa su na predah otišle sa čak 36 poena prednosti (67:31)

Slovenski predstavnik bio je bolji u svakom segmentu igre a to potvrđuju i brojke u prvih 20 minuta. Čak četiri igračice Cinkarne Celje bile su dvocifrene nakon prvog poluvremena. Mojca Jelenc  ubacila je 16 poena po 14 su postigle Isabela Ramona i Lea Debeljak, dok je Katrina Paredee ubacila 10. Kod Požege Jelena Ivezić ubacila je 13, La Mama Kapinga 11, ali bez prave podrške ostalih suigračica, njih dvije nisu uspjele pružiti značajniji otpor vrlo kvalitetnom supraniku. Slovenski tim poluvrijeme je završio sa 11 skokova više (27:16)  i 11 izgubljenih lopti manje od naše ekipe (5:16).

S obzirom na rezultat prvog poluvremena bilo je jasno da je nastavak susreta samo formalno odrađivanje posla, u kojem je slovenski prvak još više povećao razliku i na koncu slavio sa +49

U redovima pobjedničke ekipe po 24 poena postigle su na kraju Lea Debeljak i Katrina Pardee, 18 je ubacila  Mojca Jelenc, a 16 Isabela Ramona.
Kod Plamen Požege La Mama Kapinga ostvarila je još jedan double – double učinak, postigla je 18 poena uz 12 skokova i 4 asistencije, Jelena Ivezić utakmicu je završila sa učinkom od 17 poena, 7 skokova i 3 asistencije, a po 9 koševa zabile su Marija Kešeljević i Bahrea Griffin.

ŽKK Cinkarna Celje – ŽKK Plamen Požega 114:65 (34:16, 33:15, 23:17, 24:17)

• ŽKK Cinkarna Celje: Jelenc 18, Čeh 5, Seničar 11, Pardee 24, Ramona 16, Gbemuotor 7, Bartelme 5,  Debeljak 24, Anžič 0, Štirn 4
  • ŽKK Plamen Požega: Kapinga 18, Ivezić 17, Griffin 9, Kešeljević 9, Will 5, Džafić 5, Bašić 2, Bošković-, Vojvodić-, Hrmić-, Bunčić-

Nakon tri odigrana kola ŽKK Plamen Požega zauzima 4. mjesto u skupini B Waba lige s jednom pobjedom i jednim porazom (uz utakmicu manje). U sljedećem kolu požeške košarkašice očekuje gostovanje u Sjevernoj Makedoniji kod ekipe Badel 1862 (21.10)