Gorica se vratila pobjedama, Sonik ostao na -18

Košarkaši Gorice uvjerljivo su slavili protiv oslabljene Sonik Puntamike – konačan rezultat bio je 88:70 u korist Bikova.

Nakon što je Pavle Marčinković prmijenio zadarsku adresu, Sonik Puntamika ostala je bez najboljeg strijelca u prve četiri utakmice. Njegovo mjesto u petorci zauzeo je Gabriel Marić, a izostanak Luke Tomasa i Dina Palčića nadoknadio je Marko Jurič sa svojim prvim startom ove sezone.

Rezultatska neizvjesnost trajala je do polovice prve četvrtine, nakon čega je usljedila serija Gorice od 12:0 te odlazak na prvu zančajniju prednost (20:9). Domaćini su stečenu prednost održavali većim dijelom utakmice, a pitanje pobjednika riješili u trećoj četvrtini koju su otvorili sa serijom 17:5 za velikih +25 (62:37) nakon 25 minuta igre.

Gorica je mirno privela susret kraju za konačnih 88:70, a priliku su dobili i mladi igrači – Stipe Sokol i Frano Mililoža s jedne, te Šime Keserović s druge strane.

Karlo Uljarević i Ivan Vucić (FOTO: KK Gorica/Nenad Mudrinić)

Najbolji strijelac utakmice bio je Karlo Uljarević s 18 koševa, pridružio mu se i Dino Cinac koji je odigrao svoju najbolju utakmicu u sezonu (14 poena, 6 skokova), a po 10 poena još su zabili Mate Kalajžić (5 asistencija) te Emil Savić.

Kod gostiju je prvi striijelac bio Ivan Vučić sa 17 koševa, a tome je dodao 5 skokova i 3 ukradene lopte. Gabriel Marić zabio je 17, a njegov prezimanjak Petar 12 poena.

U sljedećem kolu obje momčadi čeka gostovanje – Gorica putuje u Zabok, dok će Sonik Puntamika na noge Splitu koji se polako diže u formi.