Uvjerljivo protiv Alkara: Cibona izborila završnicu Kupa

Potpuno očekivano. Cibona je kod kuće upisala uvjerljivu pobjedu u susretu Kupa Krešimir Ćosić protiv Sinjskog Alkara. Cibosi su slavili rezultatom 96:62. Odnosi snaga su takvi da bi sve drugo bilo veliko iznenađenje.

Prvih deset minuta Alkar je bio vrlo dostojan protivnik s obzirom da su zadržali aktivan rezultat na samo minus četiri poena zaostatka. Za to je bio najzaslužniji Echols koji je na kraju završio utakmicu na 22 poena. U drugoj dionici Cibosi ubacuju u višu brzinu serijom 8-0 te se na poluvrijeme odlazi s rezultatom 49:36.

Sinjani su dan ranije igrali protiv Furnira vrlo važnu utakmicu pa je bilo vidljivo da su ostali bez gasa. Slično je vrijedilo i za Cibose koji to ne mogu reći nakon očajne partije u Sloveniji. U trećoj i početkom četvrte dionice riješeno je pitanje pobjednika, a stvoreno je i 30 poena razlike.

Cibosi su čak imali šest dvocifrenih igrača od kojih je najviše postigao tandem Bilinovac-Novačić, oba po 18 poena. Kod Alkara se istaknuo već spomenuti Echols s 22 poena, dok je Ivan Vučić ubacio 12 poena.