Cibona izgubila 26 europskih susreta u nizu

Cibona je izgubila i 26. uzastopni susret u europskim natjecanjima. Bolji od našeg predstavnika bili su Artland Dragonsi koji su Cibose ostavili na posljednjem mjestu skupine A bez pobjede u tri odigrana kola. Sada su im izgledi za možebitni prolaz u drugi krug svedeni na teoriju.

Cibona – Artland Dragons 77:87 (20:27, 34:51, 60:77)

Cibona: Kus 2, Planinić 7, Blassingame 13, Šarić 20, Rozić 9, Jagodić-Kuridža 2, Junaković, Janning 2, Strawberry 12, Žižić 10, Arapović, Gabrić.

Artland: King 19, Hoffmann, Njei, Doreth 6, Holston 5, Grunheid, Thomas 16, Graves 5, Hill 12, Frease 13, Topper 8, Wenzl 3.

Prva četvrtina bila je više u znaku gostiju, a Cibona niti jednom u tom periodu nije vodila. Bilježimo samo jedno izjednačenje na početku četvrtine kod rezultata 2:2. Najveću prednost u ovom dijelu susreta Artland je imao minutu i pola do kraja prve četvrtine kada su otišli na dvoznamenkastu prednost od deset koševa razlike. Cibona je na krilima Darryla Strawberya prepolovila prednost u samo četrdesetak sekundi, ali gosti do kraja četvrtine postižu koš i imaju sedam poena prednosti nakon prve dionice. Treba spomenuti neraspoloženog Jerrela Blassingamea koji je odigrao cijelu prvu četvrtinu, a postigao je samo dva poena uz dvije izgubljene lopte i šut iz igre 0:4.

Odmah na početku druge četvrtine, Artland na krilima Chada Toppera u dva navrata odlazi na deset poena prednosti. Sedam minuta do kraja druge četvrtine bilježimo najviših +12 za goste. Davor Kus je smanjio na -10, ali tricom Bastiana Doretha Artland ima i +13. Artland je nakon promašene trice Marina Rozića na 4:30 do kraja imao čak tri napada za redom nakon tri skoka u napadu. Nakon trećeg skoka u napadu Rozić je napravio osobnu grešku, a Kenneth Frease pogađa jedno od dva slobodna bacanja za najviših +14, točnije 26:40. Da može još gore, vidjeli smo u sljedeće tri minute kada njemci odlaze na 32:51!  Prvo poluvrijeme završava košem Andrije Žižića, a na semaforu svjetli 34:51. Spomenimo da za Artland igra bivši igrač Cibone, Antonio Graves.

Ništa bolje nije bilo niti na početku treće četvrtine. Nakon dvije i pola odigrane minute, Artland odlazi na najviših +22 koševima Anthonya Kinga. Niti sljedeće tri minute razlika nije padala na ispod 20 koševa zaostatka za Cibose. Serijom 5:0 tricom Darija Šarića i dvicom Matta Janninga vukovi smanjuju na -17 samo četiri minute do kraja trećeg dijela susreta, ali gosti prekidaju mini seriju dvicom Kinga. Došla je Cibona i na -15 na pola minute do kraja treće četvrtine, ali Frease diže na +17 uoči posljednjih 10 minuta.

Konačno smo dočekali i nešto bolju igru Cibone. Posljednju su četvrtinu otvorili serijom 10:0 i došli na samo minus sedam, koševima Rozića i Strawberrya i Šarića u pet minuta igre u tom periodu. Mogli su smanjiti i na pet koševa zaostatka da Strawberry nije promašio oba slobodna bacanja. Nešto više od šest minuta čekali smo na prve koševe gostiju, a postigao ih je King i povećao na devet koševa razlike. Cibona se do kraja susreta nije uspjela još više približiti. Izgubili su rezultatom 87:77, a spomenimo da su gosti već nakon tri četvrtine zabili 77 koševa koliko je Cibona u cijelom susretu.

Goste je do uvjerljive pobjede predvodio King s 19 koševa, a 16 je zabio Brandon Thomas. Kod Cibone, Šarić 20 poena, pet skokova i četiri asista, Blassingame 13 uz četiri asista i tri izgubljene lopte.