Valencia korak do finala EuroCupa

U prvom polufinalnom susretu Eurocupa Valencia je slavila protiv ruske momčadi Nizhny Novgorod i time si otvorila vrata finala.

Valencia – Nizhny Novgorod 84:75 (20:23; 41:32; 63:49)

Valencia: Triguero 2, Ribas 17, Doellman 16, Van Rossom 9, Sato 5, Lučić 7, Dubljević 24, Martinez, Lafayette 2, Abia, Aguilar 2.
Nizhny Novgorod: Baburin 6, Brezec 4, Ivlv 3, Antonov 5, Korobkov 14, Khvostov 5, Gubanov, Panin, Thompson 25, Rochestie 13, Savelyev.

Gosti su vodili veći dio prve četvrtine, a kada je Valencia je u 16. minuti prešla u vodstvo više ga nije ispuštala do kraja susreta. Na veliki odmor se otišlo s plus devet za momčad Velimira Perasovića.

Domaći su nastavili dominirati i u nastavku, a polaganjem Vladimira Lučića krajem treće dionice otišli su na maksimalnih 22 razlike. Ipak, tu nije bio kraj susreta. Rusi su brzo napravili seriju 8:0 pa se u zadnjih deset minuta ušli s prihvatljivih minus 14. Prednost se nastavila topiti da bi sedam minuta prije kraja susreta prišli na samo šest razlike.

Tu su stali. Ponestalo je snage, a Valencia je mirno privela susret kraju. Konačni rezultat je iznosio 84:75 što nam budi nadu u napetu drugu utakmicu i borbu za finale. Bojan Dubljević je bio najefikasniji u redovima domaćih s 24 poena, a pratio ga je Pau Ribas sa 17. Kod gostiju Dijon Thompson ubacio je 25.

Sutra u Beogradu s početkom u 19,30 se igra druga polufinalna utakmica između Crvene zvezde i Unics Kazana.