Važna pobjeda za Borovo

Košarkaši Borova stigli su do važne pobjede. Kod kuće je “pao” Bosco. Zagrepčani su na utakmicu došli bez Cibonaša koji ove sezone igraju na posudbi zato jer Cibona upravo igra utakmicu protiv kaštelanske Ribole. Košarkaši Borova odigrali su odlično prvu dionicu i samu završnicu, što je na kraju bilo dovoljno za konačnih 81:74.

Prva liga, 25. veljače

Borovo – Bosco 81:74 (20:14, 17:29, 21:13, 23:18)

(Boras 26, Radoš 20 – Tušek 20, Kuga 18)

Domaćini su bolje krenuli s 11:6 nakon prvih pet minuta. Uz male oscilacije ipak zadržavaju vodstvo do kraja prvih deset minuta, ali i sve do sredine druge dionice. Vodstvo Borova od plus šest (29:23) gosti potpuno preokreću u završnici poluvremena (37:43).

U drugom poluvremenu se mogla vidjeti potpuno izjednačena utakmica. Igralo se u egalu s puno izmjena vodstva. Niti jedna ekipa se nije značajnije odvajala.

U samoj završnici ipak bolji domaćini. Posljednjih par minuta Borovo je odradilo na visokom nivou i na kraju zasluženo slavilo rezultatom 81:74. Borba za opstanak u prvoligaškom društvu će biti napeta do posljednjeg kola.