Vidaković: Još jedna pobjeda vanjskim šutom

Donosimo vam izjave nakon jučerašnje domaće pobjede Zadra nad Kvarnerom od 93:71. Bilo je riječi o samom tijeku susreta, kao i nedostatku određenih igrača kod Zadra, ali i raspletu borbe za posljednje mjesto u doigravanju prvenstva.

Toni Prostran:

Mislim da smo odigrali jednu dobru utakmicu. U početku smo se malo tražili, ali onda smo zaigrali obranu, otišli na 20 koševa razlike i drugo poluvrijeme tu prednost samo održavali. Sve što je trener zadao, mi smo dobro odradili i sad se okrećemo novim utakmicama.

Vladimir Anzulović, trener Kvarnera:

Nema se što puno dodati, zaslužena pobjeda Zadra. Nisu moji igrači naviknuti na ovaj ritam, a nešto nas muče i ozljede u Ligi za prvaka. Kraj ovako šuterski raspoloženog Zadra, mi nismo imali puno šanse danas. Čestitam na zasluženoj pobjedi.

O odlasku igrača Antonia Bobana u svlačionicu, koji se mogao protumačiti na različite načine, kazao je sljedeće:

Bilo mu je nešto slabo.

Borbu za četvrtu poziciju u Ligi za prvaka komentira ovako:

Naša ambicija je bila ulazak u Ligu za prvaka s ovako mladom ekipom. Mi smo zadovoljni sa svakom pobjedom, uz ovakav hendikep što se tiče ozljeda. Mi bi sad trebali pobijediti Cibonu da uđemo u borbu za tu poziciju, a dat ćemo sve od sebe. Najviše šansi imaju Jolly, Alkar i Zagreb, nema se tu što puno mudrovati.

Rajko Vidaković, zadarski strateg, dao je svoje viđenje susreta.

Nakon prošle utakmice tražio sam da povećamo malo intenzitet trke, da stvorimo više laganih poena. U tome smo u prvom poluvremenu uspjeli, te otišli na određenu razliku, iako je Kvarner dosta neugodna ekipa koja zna kontrolirati tempo igre. Drugo poluvrijeme sam mogao tako dati mlađim momcima dati par minuta, pogotovo onima kojima je ovo bio debi.

Premda, imali smo 16 izgubljenih lopti i s tom činjenicom ne mogu biti zadovoljan. Međutim, opet nas je šut služio, za tri poena smo šutirali 13/24 i još jednom smo Kvarner pobijedili na isti način, vanjskim šutom. No, ni drugi napadački segmenti nisu bili loši, tako da ne mogu biti nezadovoljan.

Marko Ramljak igrao je samo tri minute, dok Mark Lyons i Andrew Lawrence nisu uopće nastupili.

Ramljak ima problema s preponama, danas ga nisam htio uopće koristiti, međutim, odlučio sam se, da odemo na određenu razliku, koristiti ga bar nekoliko minuta, gdje je on dobro reagirao, pogodio tricu i odigrao korektnu obranu. Drugo poluvrijeme nije više bilo potrebe.

Lawrence i Lyons nisu bili zadovoljni dinamikom isplate plaća, tako da su uzeli odmor od treninga neko vrijeme, a ja sam odlučio da ih neću staviti u momčad, i da ću dati mlađima priliku da budu u momčadi jer cijelu godinu rade i zaslužuju biti tu. Nadam se da će se ova situacija što prije riješiti. Moram reći da se s plaćom ne kasni puno, ali stranci su takvi da odmah prestanu trenirati.