Španjolci su uvjerljivo završili niz pripremnih utakmica, osam susreta – osam sigurnih pobjeda. Poebno upečatljiva je bila ona sinoćnja u kojoj su deklasirali Argentinu rezultatom 86:53. Igralo se u Madridu, uz fantastičnu atmosferu koju je napravilo 16 000 gledatelja.

Odmah na startu su braća Gasol napravili 7-0, a u sedmoj minuti je bilo 20:5. Argentinci nisu bili raspoloženi za igru, bili su u podređenom položaju na terenu i bilo je već u prvoj četvrtini jasno da bi na Svjetsko prvenstvo mogli otići nemotivirajućim rezultatom. Nakon +18 na poluvremenu Španjolci nisu posustajali i na isteku trećeg dijela imali su 26 poena viška (67:41) koju su do kraja utakmice još povećali.

Domaći navijači su uživali u odličnim potezima koji su im priredili njihovi reprezentativci. Izdvajamo blokadu i zakucavanje Serge Ibake, a oba poteza je ovaj igrač Oklahome napravio u samo pet sekundi.

Podsjetimo, Argentinci su s nama u grupi na Svjetskom prvenstvu, utakmicu igramo u nedjelju. Nisu bili baš uvjerljivi u pripremnim utakmicama, upisali su četiri poraza (Brazil, Srbija, Portoriko i Španjolska) i četiri pobjede (Angola, Brazil, Meksiko, Estonija).