A2 Sjever: Vindija bolja od Međimurja

Iznenađenje kola priredila je Vindija koja je bila bolja od Međimurja. Rudar je u zaostalom susretu 9. kola razbio Koprivnicu s 52 poena razlike, a samo dan kasnije poražen na gostovanju u Virju s 38 koševa razlike. Čakovec je s čak 58 poena razlike dobio Ivančicu. Petar Zrinski bio je bolji na gostovanju od Koprivnice s okruglih +50. Mladost je bila bolja od Bjelovara, a Grafičar od Radnika.

Najbolji strijelac kola bio je Nenad Zlatar iz Koprivnice s 36 poena, Šamarija iz Vindije postigao je 32 protiv Međimurja, a mladi Tomislav Radiković iz Rudara u zaostaloj je utakmici 9. kola protiv Koprivnice zabio 30.

Na ljestvici vode Čakovec i Mladost s 9 pobjeda i porazom. Slijedi Grafičar s omjerom 7:2, ali i utakmicom manje. Po 6 pobjeda i 4 poraza imaju Podravac i Bjelovar, dok Međimurje također ima 6 pobjeda, ali i poraz manje, no njih očekuje još zaostala utakmica protiv Grafičara.

U donjem dijelu ljestvice Ivančica i Rudar imaju po dvije pobjede i 8 poraza, dok je Koprivnica posljednja bez pobjede i s 10 poraza.

Rezultati 10. kola

Vindija-Međimurje 100:93 (29:29; 24:27; 19:14; 28:23)

Vindija: Skupnjak A. -, Nakić A., Novak Ž. 17, Stanić A. 8, Pizek H. 20, Šamarija K.(cap) 32, Štefan Z. Mihalj S. 13, Crnković M. -, Jakšić I. 7, Bađun M. 3

Međimurje: Gašparić D. 11, Vrus J. 5, Novak M.(cap) 24, Miko D. 12, Krajačić D. 27, Jelenić G., Pađan K. 6, Ranteš D. -, Kapelari A. -, Lončarić M. Martinović D. 8

Međimurje je u Varaždinu doživjelo svoj treći poraz koji ih je dosta udaljio od borbe za prvo mjesto, a tek sljedeći tjedan ih očekuju dva najteža moguća susreta, protiv Grafičara (odgođena utakmica 9. kola) i gradski derbi protiv vodećeg Čakovca u sklopu posljednjeg kola prvog dijela prvenstva.

Prvo poluvrijeme igrala se prava run and gun košarka, a ukupno je postignuto čak 109 poena, 53:56 za Međimurje. Sigurni smo da su gledatelji uživali. Posustale su obje momčadi u trećoj četvrtini koju Vindija dobiva s 19:14 i prelazi u vodstvo od 2 poena razlike uoči posljednjih 10 minuta.

Vindija je u dosadašnjem dijelu prvenstva pokazala da često gubi stečenu prednost u posljednjoj četvrtini, ali ovaj puta nije bilo tako. Dobili su posljednju četvrtinu s 5 poena razlike i na kraju slavili s 100:93. Nisu u redovima Međimurja imali riješenja za zadarskog centra Šamariju koji je postigao 32 poena, Pizek je dodao 20, a kod Međimurja najbolji Danijel Krajačić s 27 poena i Mario Novak-Marek s 24.

Podravac-Rudar Cimper 93:55 (25:16; 25:8; 24:16; 19:15)

Podravac: Molnar K. 3, Drljanovčan B. 3; Šiprak I. 4, Koščić Z. 3, Hrženjak M., Halusek T. 16, Kenđelić A. 8, Šestan N. 10, Molnar D., Baruškin M. 18, Tišljar Š. 18, Arlović M. 10

Rudar Cimper: Varga A. 4, Brodar N. 2, Bilas B. Perčić T. 8, Radiković T. 20, Cilar T. 2, Novak A.V. 6, Dodlek S. 9, Levačić T. 4, Korbelj V.

Dan nakon pobjede protiv Koprivnice, igrači Rudara iako umorni, odigrali su solidnu partiju unatoč porazu od 38 poena razlike. Utakmicu u Virju igrali su bez jedinog visokog igrača, kapetana momčadi, Tkaleca.

Veći dio utakmice su se Rudari skupili u reket igrajući zonu u obrani ne dopuštajući tako da puno viši domaći igrači dobivaju loptu u reket. Donekle su uspijevali u tome, ali nisu uspjeli zatvoriti vanjske šuteve domaćina koji su precizno pogađali iza linije za tri poena.

Podravac su do pobjede predvodili Baruškin i Tišljar s po 18 poena. Najbolji kod Rudar Cimpera, Tomislav Radiković s 20 poena.

Posljednje kolo prvog dijela prvenstva Rudar je morao igrati kod kuće protiv Mladosti iz Đurđevca, ali zbog zauzetosti dvorane u M.Središću, zamjenjeno je domaćinstvo tako da će Rudar u goste Mladosti.

Čakovec-Ivančica 100:42 (22:8; 23:11; 28:12; 27:11)

Čakovec: Horvat 5, Novak Matija 7, Prprović 7, Terek D. 15, Kranjčec 11, Pustić 13, Juras 3, Lepen 8, Biševac 6, Momčilović 2, Novak Nikola 8, Drk 15

Ivančica: Skupnjak 2, Kišićek, Smontara, Putarek, Sakač 2, Rožman 8, Kapustić 5, Morović 10, Sayemeldahr 9, Putarek, Mikac 6

Već u prvoj četvrtini su igrači Čakovca dali gostima do znanja da ovo neće biti njihova večer. Nakon prve četvrtine bilo je +14, a do poluvremena su prednost povisili na +26. Nije stao Čakovec niti nakon pauze nego baš suprotno, bili su još uvjerljiviji i drugo poluvrijeme dobili s 32 poena razlike za ukupnih +58.

Kod Čakovca su se svi igrači upisali u listu strijelaca, a više od ostalih zabili su Darko Terek i Igor Drk, svaki po 15 poena. Spomenimo da se u sastav Čakovca nakon par utakmica pauze vratio najbolji igrač Luka Prprović. Ivančicu je predvodio Morović s 10 pogodaka, a ujedno je bio i jedini dvocifren.

Koprivnica-Petar Zrinski 55:105 (20:35; 12:25; 8:26; 15:19)

Koprivnica: Franjić D. Klačinski M (cap) 7, Hraščanec I. 4, Sikavica N. Zlatar N. 36, Šimunović T., Kovačić T., Osonjački M., Sabol A. 8, Grbeš L. Indir M. Špiranec D.

Petar Zrinski: Popović D. 4, Rogović D. 2 ,Tomić M. 4,Hrandek B. 11, Fašaić D. (cap) 15, Topalović N. 10, Tomić F. 18, Čulo A. 4, Mikac V. 15, Ljoljić M. 17, Nushi B. 5

Koprivnica je u samo dva dana doživjela dva teška poraza, prvo od Rudara -52 u odgođenom susretu 9. kola, a dva dana poslije -50 od gostiju iz Vrbovca.

Petar Zrinski je već nakon prve četvrtine imao +15, do poluvremena je prednost narasla na +28. Gosti su još povisili tempo u trećoj četvrtini koju dobivaju s 18 poena razlike. Ušlo se u posljednju dionicu s +46 za plemiće, a u toj dionici gosti su spustili u brzinu niže, a dobili su je s 4 poena razlike za okruglih +50.

Kod Koprivnice odlični Nenad Zlatar s 36 poena dok je ostatak momčadi postigao sveukupno 19 koševa. Kod Petra Zrinskog, Tomić 18, Ljoljić 17.

Mladost-Bjelovar 82:73 (19:19; 28:15; 18:22; 17:17)

Mladost: Međimorec B. Buković K. 14, Lovrak I. 18, Beljan V. 16, Dautanec D. 4, Zadravec D. Jančijev Z. (cap) 11, Krajinović D. 16, Cenkovčan A. Pušelja A. Capek B. 3, Baković I.

Bjelovar: Vrinjanin B. 19, Lukčin M. Pavičić N. (cap) 5, Jukić M. Ljubičić J. Zadravec J. 11, Krpan I. Božić L. 21, Budimir D. Krpan D. Curkov I. 17

Susret u kojem je svaka momčad dobila po jednu četvrtinu, a po dvije su završile neriješeno, bolje se snašla domaća Mladost. Nakon prve četvrtine koja je završila 19:19, Mladost drugu dobiva s 13 poena razlike. Treća je četvrtina pripala Bjelovaru s 4 poena razlike što znači da se u posljednju dionicu ušlo s +9 za domaće, a tu su prednost održali i tokom posljednje četvrtine.

Lovrak je zabio 18, a po 16 su dodali Beljan i Krajinović. Božić 21, Vrinjanin 19 koševa za Bjelovar.

Grafičar-Radnik 82:57 (25:12; 14:19; 20:17; 23:9)

Grafičar: Martinčević 4, Bušić 13, Bačani 3, Dijanušić 2, Novak Manuel 12, Siladić 10, Poljak 13, Hrkač 1, Kokolek 6, Novak Mario 18, Petrović J., Petrović O.

Radnik: Pomper 3, Samardžija M. 21, Nervo 6, Samardžija T. 8, Glamuzina -, Kulko, Kirin 4, Kovačević, Jukić 11, Maksić 4

Grafičar je posljednju domaću utakmicu prvog dijela sezone dobio s 25 poena razlike, što je i bilo očekivano. Solidan otpor su pružali gosti iako bez najboljeg igrača Jeriche.

Prva je četvrtina pripala Grafičaru s 13 poena razlike, a druga je otišla na stranu gostiju koji su smanjili na samo 8 poena razlike. Treći period je bio dosta izjednačen, domaći za nijansu bolji, a u posljednju četvrtinu ulaze s +11. Podignuli su igrači Grafičara tempo u posljednjih 10 minuta i dobili taj dio s 14 poena razlike za konačnih +25.

Novak Mario 18, Bušić i Poljak po 13 kod Grafičara, a Samardžija 21 i Jukić 11 kod Radnika.

Odgođena utakmica 9. kola

Rudar Cimper-Koprivnica 102:50 (26:11; 23:19; 23:12; 30:8)

Rudar Cimper: Varga 22, Brodar 9, Korbelj 2, Perčić 4, Levačić 2, Radiković 30, Cilar 5, Vinko Novak 8, Dodlek 12, Tkalec 6, Lesar 2

Koprivnica: Franjić, Horvat, Hraščanec, Sikavica 12, Zlatar 17, Grbeš, Šimunović 2, Špiranec, Osonjački 3, Sabol 10

Igrači Rudara ozbiljno su ušli u utakmicu protiv najslabije momčadi u ligi, uvjerljivo dobili prvu četvrtinu, a onda je u drugoj dionici slijedilo opuštanje, a taj period dobivaju domaćini samo s 4 poena razlike. Uozbiljili su se Rudarovci u drugom poluvremenu, zaigrali još bolju obranu i dobili drugi dio utakmice rezultatom 53:20, a na veliku radost domaćih navijača zabili i preko 100 poena, a od 102 postignuta poena ukupno zabili su samo dvije trice.

Svi igrači Rudar Cimpera upisali su se u listu strijelaca, najviše Tomislav Radiković 30 i Alen Varga 22. Kod Koprivnice najbolji, kao i obično, Nenad Zlatar s 17 poena. Ovo je Rudaru druga pobjeda dok je Koprivnica još uvijek bez pobjede.