Vitamini bez pobjede u Podgorici

U 16. kolu ABA lige Cedevita je u Podgorici poražena od Budućnosti VOLI 80:78. Momčad Slavena Rimca odigrala je dobru utakmicu i bila je nadomak pobjede, no trijumfa su je na kraju koštale određene greške u završnici i nekoliko propuštenih defanzivnih skokova u ključnim trenucima.

Cedevita je sada na omjeru 11-5, kao i Budućnost VOLI. Međutim, Zagrepčani i dalje drže drugo mjesto na tablici jer su u četvrtom kolu Podgoričane u Domu sportova svladali s pet poena razlike.

Kad je u 36. minuti Jacob Pullen zabio iz okreta, na 4:01 min. do kraja utakmice kod vodstva gostiju 76:68 trener domaćina Jasmin Repeša pozvao je timeout.

Budućnost je potom napravila veliku seriju 12-0 i tricom Norrisa Colea povela 80:76, a još jednu šansu gosti su imali u samoj završnici. Na 3.2 sekunde do kraja dosuđena je bila lopta sa strane za Cedevitu, no Cole je sa zvukom sirene pod košem blokirao Pullenov pokušaj da utakmicu odvede u produžetak.

U dresu Cedevite, koja je tricu šutirala 11/20, Pullen je upisao 25 poena (šut za tricu 5/9), Justin Cobbs je ubilježio 18 poena i šest asistencija, a Edo Murić 10 poena i četiri skoka.

Budućnost je veliku prednost imala u 13 upisanih skokova u napadu (Cedevita je u napadu ostvarila samo tri skoka i opet je do izražaja došlo što su ozlijeđeni Marko Banić i Karlo Žganec), a prvi strijelac kod pobjednika sa 17 poena i devet skokova bio je Earl Clark.

Budućnost VOLI – Cedevita kompletna statistika

Cedevita je odigrala dobro prvo poluvrijeme i uz 15 poena (šut za tricu 4/5) Pullena na veliki odmor otišla je s vodstvom 42:40. U trećoj dionici domaćini su uspjeli izjednačiti, no nijednom nisu poveli, a u zadnjih 10 minuta ušlo se s minimalnim vodstvom Cedevite 61:60.