Vitamini lako sa Šibenčanima

Najuvjerljiviju pobjedu šestog kola A-1 Lige za prvaka, ali i do sada odigranog prvenstva, upisali su večeras igrači Cedevite svladavši na domaćem parketu Šibenik 104:53.

Šibenčani su u Zagreb stigli znatno oslabljeni stoga uopće ne čudi konačni rezultat na semaforu. Na okršaj s vodećom momčadi prvenstva su, u odnosu na prošlo kolo, došli bez Tea Petanija i Ivana Blaćea. Kristijan Krajina i Filip Vukičević zbog ozljeda nisu upisali još niti jedan nastup u Ligi za prvaka, dok je Domagoj Bašić, junak pobjede nad Splitom, danas bio pošteđen.

Ogromna razlika u kvaliteti igračkog kadra između domaćeg stratega Veljka Mršića i gostujućeg Jeronima Šarina bila je vidljiva od samog početka susreta. Šibenčanin u redovima zagrebačkog sastava, Miro Bilan postiže prvih šest koševa Cedevite, priključuje mu se Luka Babić te domaćin već nakon nepunih sedam minuta ima prednost od 15 koševa – 17:2.

Ulazak Domagoja Vrkića u igru razbudio je malo goste pa su njegovom simultankom u završnim minutama četvrtine uspjeli smanjiti razliku i približiti se na sedam poena, 19:12, zaostatka prije početka druge četvrtine.

Pošto je odlučio cijelu prvu četvrtinu odigrati s početnom petorkom, Mršić je na početku druge dionice na parket poslao potpuno novi komplet igrača. Niti njima se Šibenčani nisu činili kao neki problem te su uspješno nastavili tamo gdje su njihovi suigrači stali nakon prvih deset minuta. Najvećih, u prvom poluvremenu, +19 uspjeli su Šibenčani umanjiti i dobrom dionicom Vrkića i Roka Badžima pred kraj poluvremena smanjiti prednost domaćih na plus 13 – 43:30.

U drugom poluvremenu krenula je potpuna dominacija Cedevite. Igrači su uhvatili ritam, a nakon deset minuta u nastavku već su imali velikih +27 (70:43) koji su do kraja narasli na ogromnih +51 (104:53).

“Pokušali smo iskoristiti ovu utakmicu kao trening, a na kraju smo uspjeli. Velika je razlika u kvaliteti i nema se tu što pametno reći. U drugom poluvremenu smo igrali u dobrom ritmu i igrali smo dobru obranu. Izgledali smo ozbiljno, ali za moj ukus bih volio da lopta ide malo brže, da imamo rješenja i da već po prijemu nešto radimo, a ne da uhvatimo loptu pa pričekamo sekundu-dvije. U prvom poluvremenu sam se odlučio na dvije petorke po 10 minuta i zato tada nismo imali neki specijalni ritam”, izjavio je nakon utakmice trener Cedevite, Veljko Mršić.

Zagrepčane je do uvjerljive pobjede vodio Miro Bilan s 19 koševa i 9 skokova. Marko Arapović upisao je double-double s 13 koševa i 12 skokova. Luka Žorić pridodao je 15, Džanan Musa 13, Karlo Žganec 12 i Luka Babić 11 poena.

Kod gostiju najraspoloženiji i jedini “dvoznamenkasti” igrač bio je Domagoj Vrkić s 20 koševa i 6 skokova.

“Ogromna je razlika u kvaliteti. Mi smo došli praktički s juniorskom momčadi i 30 minuta smo solidno izgledali. Bili smo ispod 20 razlike, a onda smo se u zadnjoj četvrtini raspali. Ovo su djeca koja su većinu ovih igrača vidjela samo na televiziji. Mislim da smo tri četvrtine dosta dobro parirali Cedeviti. Mi smo naša jedina tri starija igrača danas odmorili kako bi pokušali doći do pobjeda protiv Zagreba i Gorice”, prokomentirao je odnos snaga u današnjem susretu trener Šibenika, Jeronimo Šarin.

U idućem kolu, koje je na rasporedu u petak 22. travnja, Šibenik ugošćuje Zagreb, dok Cedevita gostuje u Splitu.