Vitamini poraženi od Partizana

U prvom kolu ABA lige Cedevita je u Domu sportova poražena od Partizana 87:84. Vidi se da se momčad koju od ove sezone vodi trener Sito Alonso još traži. Uostalom, od igrača iz prošle sezone večeras su za Cedevitu zaigrali samo Andrija Stipanović, Filip Krušlin i Toni Perković, a nije pomoglo ni što Alonso nije mogao računati na Josha Magettea i Ivana Ramljaka.

Cedevita je odigrala slično kao i u porazu u polufinalu Superkupa ABA lige protiv Crvene zvezde. I ovog puta prvo poluvrijeme je bilo loše. Nije funkcionirao ni napad (u prvih 20 minuta Cedevitin šut iz igre bio je 9/28), a ni obrana pa su gosti u drugo poluvrijeme ušli s vodstvom 53:32.

U trećoj četvrtini je James Bell zabio 10 poena i Cedevita je do kraja 30. minute zaostatak smanjila na 13 poena zaostatka, a a onda je krenuo mahniti lov na preokret. Već poslije manje od dvije minute igre u četvrtoj dionici gosti su pozvali timeout jer je Vitor Benite zabio za -7 Cedevite, a na 2:04 min. do kraja Andrija Stipanović je u kontri Cedevitu doveo i na samo -1.

Međutim, ključnom se na kraju pokazala trica Rade Zagorca na 70 sekundi do kraja kojom je Partizan otišao na vodstvo 82:78, iako su se domaćini držali u igri do samog kraja.

U dresu Cedevite Cobbs je upisao 19 poena i pet asistencija, Bell je zabio 19 poena, a Benite je ubilježio 11 poena, šest skokova i tri asistencije.

Partizan NIS s 25 poena i četiri asistencije predvodio je Vanja Marinković.

Prije utakmice direktor Cedevite Davor Užbinec dodijelio je nagrade mladim igračima Cedevite Mateju Bošnjaku i Dominiku Rašiću, koji su s U-16 reprezentacijom Hrvatske osvojili Europsko prvenstvo. Nagrade su također uručene i Toniju Perkoviću i Antoniju Jordanu, koji su pak s U-20 reprezentacijom Hrvatske ovog ljeta osvojili srebrnu medalju na Europskom prvenstvu.