Vitamini raspoloženi protiv Mornara

U 20. kolu ABA lige Cedevita je u gostima svladala Mornar Bar 94:89 i tako upisala svoju 15. pobjedu u spomenutom natjecanju u tekućoj sezoni. Cedevita je imala dosta raspoloženih igrača, a ostanak u Crnoj Gori se očito isplatio momčadi kako bi se privremeno izvukla iz krize.

ABA liga, 20. kolo, 10. veljače

Mornar Bar – Cedevita 89:94 (15:25, 24:28, 25:18, 25:23)

(Cherry 16, Johnson 16, Ukić 14, Stipanović 12, Krušlin 12, Musa 11 – Luković 22(13sk)

Prvu četvrtinu momčad Jure Zdovca završila je s vodstvom 25:15, a nakon 20 minuta igre Zagrepčani su uz 12 poena Cherryja i po osam poena Stipanovića i Muse vodili 53:39.

Kad je Musa pogodio jedno slobodno bacanje, na 3:35 min. do kraja treće četvrtine Cedevita je povela 71:56. Međutim, domaćini su do isteka spomenute dionice napravili  seriju 8:0 i u zadnjih 10 minuta ušli su sa zaostatkom 64:71.

Na 2:36 min. do kraja utakmice Derek Needham je tricom Mornar približio na zaostatak 81:86. No, Filip Krušlin istom je mjerom odgovorio na drugoj strani. Na 1:21 min. do završetka Needham je položio za minus šest svoje momčadi, no Johnson je na 62 sekunde zabio koš i dodatno slobodno bacanje za Cedevitu, a minus devet u posljednjoj minuti domaćini ipak nisu uspjeli dostići.

Will Cherry upisao je 16 poena i tri skoka, Chris Johnson ubilježio je 16 poena i pet skokova, Roko Ukić 14 poena, tri skoka i pet asistencija, Andrija Stipanović 12 poena, devet skokova i četiri asistencije, Filip Krušlin 12 poena i tri asistencije, a Džanan Musa 11 poena, četiri skoka i dvije asistencije.

U momčadi Mornara s 22 poena i 13 skokova prvi strijelac i skakač bio je Uroš Luković.