Grafičar na krilima Novaka svladao Kvarner

Odlično šutersko poslijepodne ludbreške momčadi bilo je više nego dovoljno da Grafičar upiše dva boda protiv riječkog Kvarnera. U utakmici bez obrana gosti su parirali u prvoj četvrtini, dok je ostatak utakmice potpuno pripao domaćoj momčadi koja je na kraju slavila sa 104:89 i došla do svoje četvrte pobjede u prvenstvu.

Prva liga, 13. kolo. 10. veljače

Grafičar – Kvarner 104:89 (17:19, 30:24, 24:18, 33:28)

(Mat. Novak 25(9sk), Prpović 20(10sk) – Kučan 17, Delpin 17, Vucić 16(9sk), Odak 16)

Bolje su krenuli Riječani s uvodnih 2:7 i 7:12. Najveća prednost gostiju bila je ona od šest razlike (13:19), no Grafičar se do kraja prve četvrtine vraća u egal. U nastavku dvojica Novaka preuzimaju utakmicu u svoje ruke te sjajnim šuterskim izdanjem potpuno preokreću rezultat, do plus sedam. U drugom poluvremenu sjajno šutersko izdanje se nastavlja te domaća momčad bježi na plus deset nakon 30 minuta igre (71:61).

Gosti su se približili na minus pet sredinom četvrte četvrtine, ali više od toga nisu mogli. Novacima se pridružio Prpović pa je Grafičar ponovno pobjegao na dvoznamenkastu prednost. Posljednji “čavao u lijes gostiju” položio je Vilim Poljak za 104:89.