Vječiti derbi pripao Crvenoj Zvezdi

Veliki derbi 21. kola regionalne ABA lige odigran je večeras u beogradskoj dvorani Pionir, gdje je Crvena Zvezda sa 63:57 savladala Partizan i sa 17 pobjeda zadržala prvo mjesto na ljestvici, dok su igrači Duška Vujoševića pretrpjeli sedmi ovosezonski poraz.

Crvena Zvezda – Partizan NIS 63:57 (20:15; 33:29; 45:44)

Blažič 19 p, Jenkins 11 p; Kinsey 13 p, Tepić 12 p, Lauvergne 10 p, 12 sk

Nakon početnog vodstva Partizana od 5:9 u koje je Milenko Tepić ugradio sedam poena, košarkaši Crvene Zvezde ubrzo su usmjerili utakmicu na svoj mlin i preko Jake Blažiča i DeMarcusa Nelsona preuzeli vodstvo i otišli na prvi odmor s prednošću od 20:15. Odlična igra domaćina nastavila se i početkom druge četvrtine, kada su otišli i na lijepih +13 (30:17), ali tada se budi vanjska linija gostiju koji se do odlaska na veliki odmor približavaju na prihvatljivih 33:29.

Treća četvrtina obilovala je konstantnim pokušajima košarkaša Partizana da okrenu rezultat u svoju korist, ali bliže od jednog izjednačenja (36:36) nisu uspjeli stići, iako se ni Zvezdaši nisu odlijepili na više od +3. Susret se prelomio u prvih šest minuta posljednje dionice, kada su Charles Jenkins i Raško Katić pokrenuli seriju 16:4 domaćina i odveli ih na novih +13 (61:48). Iako je Partizan do kraja susreta došao i na samo četiri poena zaostatka, Crveno-bijeli su ipak ostali hladne glave u završnici utakmice.

Blažič s 19 i Jenkins s 11 poena bili su najučinkovitiji igrači pobjedničkog sastava, dok su se kod gostiju istaknuli Terence Kinsey s 13 ubačaja, Tepić s 12 i Joffrey Lauvergne s double-double učinkom od 10 koševa i 12 skokova.