VROS nakon produžetka do pobjede protiv Puntamike

Zanimljiv susret odigrao se u Maloj dvorani Gradski vrt u Osijeku gdje su Vrijednosnice upisale pobjedu protiv Sonik Puntamike. Zadrani su pošteno namučili favorizirane domaćine koji su ipak mlada momčad sklona oscilacijama, ali na kraju je ipak slavila rezultatom 102:95 nakon produžetka.

Roster Brokera dosta je “srezan” te je trener domaćih ipak koristio samo sedam igrača. Sonik Puntamika je dominirala u skoku i to je izgleda Zadrane održalo u utakmici do samoga kraja unatoč velikom zaostatku kojeg su istopili u samoj završnici regularnog vremena. Osječani su stigli prokockati i 15 poena viška kojih su stekli nakon prve četvrtine (27:12). Imali su domaćini i plus 20 na otvaranju treće dionice nakon trice vrlo dobrog Bašića, ali gosti na krilima Juraja Segarića u zadnjih deset minuta ulaze sa samo minus osam (69:61).

Domaćini su imali dvije minute prije kraja deset razlike, ali Zadrani su režirali herojski preokret. Započeli su Jukić i Špralja za minus šest (86:82), a ukazuje se Emilio Banić koji pogađa tricu i slobodno bacanje za izjednačenje (86:86) 11 sekundi prije kraja i šok na tribinama Gradskog vrta. U zadnjem napadu Antonio Jordano promašuje i utakmica odlazi u produžetak.

Zadrani su čak i poveli nakratko, ali tandem Buljević-Bašić se ponovno razmahao kada je bilo najpotrebnije s ukupno 12 poena kombinirano i Osječani su ipak došli do pobjede nakon dodatnih pet minuta. Završilo je rezultatom 102:95

Lovre Bašić predvodio je “Komarce” s 26 poena i 11 asistencija. Lovro Buljević ubacio je 21 uz 11 skokova. Antonio Jordano postigao je 17 poena, a all-around partiju odigrao je Andrija Ćorić – 13 poena, 10 skokova i tri asistencije.

22 poena, osam asistencija i šest skokova nije bilo dovoljno Juraju Segariću, a još jedan double-double ostvario je Josip Jukić – 16 poena i 17 skokova. Eddi Jurjević ubacio je 19 poena uz 10 skokova.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK – SONIK PUNTAMIKA 102:95