Vukovi gostuju kod Artland Dragonsa

U osmom kolu EuroCupa Cibona gostuje kod Artland Dragonsa. Domaćini su u sličnoj poziciji kao i Vukovi, bez šansi za prolaz u drugi krug.

Artland je trenutno na omjeru 8-3 u njemačkoj ligi i zauzimaju peto mjesto. Jedan od najboljih njihovih igrača je David Holston koji u domaćem prvenstvu postiže četrnaeset poena u prosjeku. Cibona u ovo utakmica ulazi na krilima pobjede protiv makedonskog MZT-a gdje su izvukli nemoguće, nakon što su tijekom druge dionice gubili s dvadeset i šest koševa razlike Vukovi su isčupali pobjedu.

Pogledajte što je Cibonin trener Slaven Rimac izjavio uoči utakmice:

Utakmica protiv Artlanda neće biti jednostavna. Ovaj smo se tjedan posvetili treninzima i nismo se toliko spremali baš za njih no očekujem dobru reakciju ekipe kako bi ostali u pozitivnom ritmu. Artland je  isto praktički otpisao ovo natjecanje  pa će vjerojatno sutra kalkulirati. Mi moramo nastaviti s našim dobrim igrama. Nadam se da će ekipa biti puno bolje koncentrirana, pogotovo na početku utakmice, kako se ne bi ponovili problemi iz nekoliko prošlih susreta. Što se tiče igrača, svi su zdravi i svi putuju. Ne kanimo nikoga odmarati u smislu da ne igra. Ovisno o rezultatu i situaciji na terenu, vidjet ćemo kako ćemo raspodijeliti minutažu.

Vukovi će biti kompletni i svi putuju u Njemačku, a to je i potvrdio sam trener.

“Što se tiče igrača, svi su zdravi i svi putuju”, kazao je Rimac: “Ne kanimo nikoga odmarati u smislu da ne igra, ali ovisno o rezultatu i situaciji na terenu, vidjet ćemo kako ćemo raspodijeliti minutažu s obzirom da je ipak sada fokus na ABA ligi. U nedjelju je Igokea i to je praktički utakmica s kojom bismo, ako pobijedimo, stvarno bili u dobroj poziciji.”

Iako Cibona ne može proći dalje u ovom natjecanju sigurno je da će ići na pobjedu kako bi nastavili kontinuitet dobrih igara. Utakmica je na rasporedu sutra s početkom u 19 sati i 30 minuta. Sljedeća utakmica Vukova je u nedjelju na domaćem parketu protiv Igokee.