WABA liga: Prva pobjeda Raguse, Trešnjevka potvrdila Superligu

U sklopu devetog kola WABA lige, oba hrvatska predstavnika ostvarila su pobjedu. Ragusa je na domaćem terenu svladala Kraljevo i time ostvarila svoju prvu pobjedu u regionalnoj ligi. S druge strane, Trešnjevka je na gostujućem terenu svladala Istanbul i time potvrdila Superligu.

9.kolo, WABA liga, 13.prosinac
Trešnjevka – Istanbul 64:58 (20:12, 8:22, 15:12, 21:12)

Trešnjevka: Kostić 14, Mühl 4, Erjavec 13, Katavić 15, Pavić 12, Sorić, Ujević, Savić, Zadro, Galić M., Galić M. 6, Vujadinović.
Istanbul: Akalan 19, Topaloglu 9, Taylan 1, Minez 16, Gezgin 4, Has 5, Baş, Özkutlu, Özen, San, Büyükbayrak, Cora 4.

Još jedna utakmica u kojoj se mogla viditi borba i agresivnost “Trešnjica”. U prvoj četvrtini nesigurnost je bila vidljiva, no ubrzo se izabranice Deana Nemeca opuštaju i igru stavljaju pod svoju kontrolu, da bi se na minutu odmora otišlo s plus osam. Drugu četvrtinu otvaraju domaće cure, no (opet) sjajna petorka zagrebačkih cura to ne dopušta. Utakmicu su riješile konačno na početku zadnjih deset minuta, kada postavljaju visokih plus deset, što igračice Istanbula to nisu mogle stići.

Dvoznamenkaste u redovima Trešnjevke bile su Kostić s 13 poena, šest skokova i tri asistencije, Erjavec s 13 poena, sedam skokova i tri asistencije. Njima su se priključile i Katavić, koja je bila na korak do triple-doublea s 15 poena, deset skokova i osam asistencija te Pavić s 12 poena, deset skokova i jednom asistencijom. U redovima domaćina, istaknule su se Akalan s 19 poena, sedam skokova i jednom asistencijom te Minez s 16 poena, šest skokova i isto toliko asistencija.

Posljednje kolo Trešnjevka dočekuje Crvenu Zvezdu. Trenutno se ekipa Trešnjevka nalazi na trećem mjestu s ukupno devet odigranih utakmica, u kojima je ostvarila pet pobjeda i četiri poraza.

6. Istanbul 9 0 9 9

Ragusa – Kraljevo 70:67 ( 24:8, 20:22, 17:17, 9:20)

Ragusa: Zovko 23, Kalajžić 11, Stabile, Zarač, Stojanović 12, Tomičić 8, Haklička 2, Matijević 7, Kristić, Stanković 7, Munitić.
Kraljevo: Bajić 5, Šerić 5, Katić 5, Rajić 18, Ahoefa 1, Stefanović 3, Živanović 2, Stojičić 5, Nikolić 10, BraShey 11, Napier 2.

Svoj nastup u WABA ligi Ragusa ipak neće završiti bez pobjede. Na domaćem terenu svladale su pretposljednje Kraljevo i tako se pobjedom oprostile od regionalne lige. Dubrovčanke su utakmicu otvorile jako, prvu četvrtinu već su ostvarile značajnu prednost ( +16), da bi na kraju prvoga dijela mirno otišle na predah s rezultatom 44:30. Prednost je dubrovačka ekipa držala sve do zadnjih deset minuta, kada igračice Kraljeva BraShey i Rajić dovode svoju ekipu na samo minus pet. Ipak, na krilima sjajne Zovko  Ragusa upisuje svoju pobjedu pri rezultatu 70:67.

Najbolje u redovima pobjedničke ekipe bile su Zovko s ukupno 23 poena, 13 skokova i 3 asistencije, Kalajžić s 11 poena, dva skoka i sedam asistencija te Stojanović s 12 poena,11 skokova i šest asistencija. Ekipu Kraljeva, predvodile su Rajić s 18 poena, jednim skokom i jednom asistencijom te BraShey s 11 poena, osam skokova i dvije asistencije. Njima se priključila i Nikolić s 10 poena, jednom asistencijom i jednim skokom.

Svoj posljednji nastup, izabranice Zdravka Kitina imati će protiv Montane na gostujućem terenu. Ragusa se nalazi na posljednjem mjestu s ukupnom osam poraza i jednom pobjedom.

Medveščak – Montana 2003 54:73 (9:21, 20:16, 19:23, 6:13)

Medveščak: Borović 6, Bura 14, Tadić 10, Todorić 4, Vojtulek 11, Radoš 5, Uzelac, Tepeš, Arezina, Grizelj, Nimac 4, Macan.
Montana 2003: Stoycheva 4, Makarieva 9, Ivanova 19, Sharenkapova 8, Boothe 14, Zhelyazkova 3, PetevA 6, Filipova 0, Simeonova, Dimitrova 9, Zivadinovic

U 9.kolu BTravel WABA lige košarkašice Medveščaka poražene su na Pešćenici od Montane 2003 iz Bugarske 73:54. Bolji ulazak gošći u utakmicu (21:7) pokazao se kao nepremostiva prepreka za Medekice u nastvaku susreta. Izabranice Braslava Turića uspijele su početkom treće četvrtine doći na 6 poena zaostatka (39:33), a u završnici iste dionice i na minus 3 (51:48). Montana 2003 u samo dvije minute radi seriju 9:0 i nakon trideset minuta ima prednost 60:48. U posljednjoj četvrtini gošće u na krilima Hristine Ivanove (19) i Sarah Boothe (14) rutinirano stigle do pobjede.

Braslav Turić, trener Medveščaka: »Čestitam ekipi Montane 2003 na pobjedi. Odigrali su na nivou na kojem mi nismo bili. Prvo poluvrijeme smo bili dobro, ali kasnije smo se izgubili.«

Kod Medveščaka koji će nastup u I.krugu ove lige završiti slijedeće srijede na gostovanju kod Cinkarne Celje najefikasnija je bila Patricia Bura (14). Ana Vojtulek je dodala 11 uz 13 skokova, a Matea Tadić 10 uz 5 asistencija.