Zadar svladao Budućnost na krilima Bostica, Vukovića i Tornada

Sjajna večer na Višnjiku! Zadar je sa 78:69 savladao lidera ABA Lige, podgoričku Budućnost i u sjajnom ritmu sa pet uzastopnih pobjeda, odnosno deset u posljednjih 11 utakmica dočekuje u ponedjeljak Šibenik u dalmatinskom derbiju.

ABA Liga, 12. kolo, 15. prosinca 2017.

Zadar – Budućnost 78:69 (17:15; 19:11; 18:25; 24:18)

Zadar: Knowles 10 (6 as), Bašić 2, Ivanov 7, Kraljević, Jelenković, Krajina 8, Bostic 20 (6 sk), Vuković 19, Brzoja 5, Špralja 2, Erslan, Božić 5 (9 sk, 5 as).

Budućnost: Ivanović 5, Su. Šehović 2, Starovlah, Gordić 11 (5 as), Bojić, Ilić 5, Z. Nikolić 8 (10 sk), Gipson 21, Popović 8, Landry 9, D. Nikolić.

Košarkaši Zadra nisu odigrali prvo poluvrijeme za pamćenje, ali malo po malo su kažnjavali jako lošu napadačku izvedbu gostiju, te su na poluvrijeme otišli s prednošću 36:26. Budućnost se podigla u trećoj dionici, otvorili su istu s 12:2, a polovicom četvrtine su mini dionicom Petra Popovića i tricom Nemanje Gordića došli do, za njih najvećih, šest poena prednosti (43:49).

Od tada pa do dvije minute unutar posljednje četvrtine Zadrani ubacuju 16, a primaju svega dva poena, raspaljuju atmosferu u dvorani i grabe velikim koracima ka pobjedi. Do konca susreta uspjeli su Zadrani zadržati svoju prednost, a dodatan začin pobjedi stavio je Domagoj Vuković tricom i zakucavanjem u samoj završnici.

Nošeni sjajnom podrškom oko 4000 okupljenih gledatelja, Zadrani su na koncu došli do svoje šeste pobjede, uz jednaki broj poraza. Najbolji u sastavu Aramisa Naglića bili su Joshua Bostic s 20 poena i Vuković s jednim manje, a kod gostiju se s 21 ubačajem istaknuo Teddy Gipson, koji je nekoliko minuta bio i izvan parketa zbog puknuća arkade u sudaru glavom s Ivom Ivanovim.

Sljedeću utakmicu ABA Lige Zadar igra sljedeće subote, kada gostuje kod Cedevite, dok Budućnost isti dan dočekuje Igokeu.