WABA liga: Trešnjevka upisala pobjedu, Ragusa i Medveščak poraz

Kraljevo trojkama slomilo Ragusu, dok su zagrebački klubovi doživjeli polovičan uspjeh u 4. kolu ženske Btravel WABA lige. Medveščak je poražen u Bugarskoj kod Montane 68:51, a Trešnjevka 2009 je kao domaćin u SD Pešćenica svladala Istanbul Universiti 88:59.

BTravel WABA liga, 4.kolo

Kraljevo-Ragusa 66:44 (17:12, 22:9, 8:10, 19:13)
Statistika / Video

U otvaranju 4. kola BTravel WABA lige 2017/18 je Kraljevo prvim vezanim koševima anuliralo početno vodstvo Raguse (0:2, 2:4)  te za drugu pobjedu u sezoni vodilo sve od 2.minute nadalje. Presudno je bilo otvaranje druge četvrtine, kada je Kraljevo serijom 17:4 otišlo na 34:16. Domaće su pogodile čak 13 šuteva za tri poena, Hrvatice samo jedan od ukupno 21 dalekometnih šuteva.

Josipa Zovko, košarkašica Raguse: »Nažalost i u ovu utakmicu ulazimo nekompletni, točnije samo s 8 igračica. Odigrali smo jako dobru utakmicu u obrani, iskontrolirali smo reket, ali nažalost domaće igračice su bile dobro šuterski raspoložene i s 13 trica napravile razliku koju mi nismo mogle nadoknaditi u napadu s jako lošim postotkom šuta. Veseli nas dobra partija naše kadetkinje Ane Haklicke i nadamo se da će nam se što prije na parket vratiti naše ozlijeđene igračice. Čestitke Kraljevu na zasluženoj pobjedi.«

Montana 2003-Medveščak 82:68 (25:16, 20:23, 18:12, 19:17)
StatistikaVideo

Medveščak je očekivano imao težak ispit u Bugarskoj gdje su bodove već ostavili Kraljevo i Cinkarna Celje, a Zagrepčanke su nakon početne prednosti 11:5 već do kraja prve četvrtine bile u zaostatku 25:16. Do odmora su uspjele zadržati rezultatski priključak (45:39). Nada je tinjala sredinom treće četvrtine kada je Marija Radoš ubacila tricu za minus 6 (53:47), ali je Montana serijom 10:0 došla do prednosti koju je samo povećala u završnih deset minuta.

Medveščak uz 15 skokova manje (Montana 17 skokova u napadu) bez Nimac i Uzelac koje su ostale u Zagrebu i nije mogao više očekivati protiv ekipe koja je ovom pobjedom napravila značajan korak prema osvajanju jednog od prva tri mjesta. Matea Tadić je ubacila 14 poena, Ana Vojtulek 13, a Patricia Bura 12. Montanu je predvodila Viktorya Stoycheva s 19 poena.

Braslav Turić, trener Medveščaka: »Dobro smo otvorili utakmicu, Montana se brzo vratila u igru, nakon toga smo mi bili ti koji smo cijelo vrijeme bili u zaostatku. U nekoliko navrata smo došli blizu, ali u smanjenoj rotaciji i protiv ovakvog protivnika nismo mogli više.«

U 5.kolu sljedeći utorak Medveščak će ugostiti vodeću Cinkarnu Celje.

Trešnjevka 2009-Istanbul Universitesi 88:59 (23:15, 24:11, 18:19, 23:14)

Trešnjevka 2009 je kao favorit ušla u utakmicu protiv Istanbula Universiti i opravdala tu ulogu. Gošće su kakav takav priključak držale do početka druge četvrtine kada je bilo 23:17, a Trešnjevka 2009 je sve dvojbe riješila serijom 17:2 za 40:19.

U nastavku je trener Dean Nemec dao priliku svim igračicama, a po učinku vrijedi izdvojiti Karlu Erjavec s 18 poena, Anđelu Katavić (16), Ivanu Ujević (13), ali i Luciju Kostić koja je uz 4 poena imala 14 skokova, 10 asistencija i 7 osvojenih lopti.

Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009: »Bila je to za nas zanimljiva utakmica u kojoj smo napokon bili stariji suparnik. Dali smo svima priliku da igraju. Kao iskusnija ekipa imali smo odličan postotak šuta. U prvom poluvremenu tricu 7-9 i do kraja 60%. Zadali smo si zadatke koje smo djelomično i povremeno ispunjavali u cjelini. Lijepa utakmica s više od 150 koševa i puno mladih i perspektivnih igračica s obje strane.«

Trešnjevka 2009 nakon četiri kola ima dvije pobjede i dva poraza, a sljedeće srijede je očekuje teško gostovanje kod Crvene Zvezde u Beogradu.