Warriorsi jači od Rocketsa u sedmoj utakmici

Golden State Warriorsi su u sedmoj utakmici finala zapadne konferencije nadigrali Houston Rocketse i tako prošli u veliko finale gdje ih ponovno čeka LeBron James i njegov Cleveland. Warriorsi su slavili rezultatom 92:101 ponovno zahvaljujući maestralnom trećom dionicom. Iako su na poluvremenu zaostajali s 11 poena (čak u jednom navratu i 15 razlike), u trećoj dionici rade veliku razliku i dobivaju četvrtinu s rezultatom 33:15.

Izostanak Chrisa Paula zbog ozljede zadnje lože se izgledao pokazao presudnim. Rocketsi bez Paula nisu ista momčad, bez obzira na sjajna izdanja Jamesa Hardena koji je, ruku na srce, ipak one way igrač. Obrambene mane Rocketsi nisu uspjeli sakriti, dok su s druge strane Warriorsi, već uobičajeno, ubacili u višu brzinu u trećoj četvrtini. Prednjačio je Steph Curry koji je ubacio 14 od 33 poena kroz treću dionicu, a Kevin Durant je na kraju bio najefikasniji s 34 poena. Curry je na kraju završio na 27 uz deset asistencija.

Klay Thompson je ubacio 19, a Draymond Green njih 10, uz 13 skokova i pet asistencija.

Kod Rocketsa je glavnu riječ imao James Harden koji je postigao 32 poena (šut 12/29). Eric Gordon je ubacio 23, a Clint Capela 20 koševa uz devet skokova. Zakazao je definitivno Trevor Ariza koji nije postigao niti jedan poen, a šutirao je 0/9 za tri. Rocketsi u drugom poluvremenu nisu mogli pogoditi vanjski šut, a u izostanku Paula napadačkih opcija je ponestalo.

Bit će to četvrto finale zaredom između Warriorsa i Cavsa. Prva utakmica je na rasporedu u četvrtak.

Svjesni smo da možemo nadoknaditi 11 razlike za dvije minute dobre košarke” Klay Thompson nakon preokreta

“Nedostajalo nam je nešto ‘dodatnog soka’ “James Harden o porazu i izostanku Chrisa Paula